Zavrieť

Porady

Zamestnanie zamestnanca v Chorvatsku - ake su podmienky?

Dobry den, chcel by poziadat o radu.

som SK sro, a zvazujeme zamestanie cloveka z Chorvatska, vykon prace bude z Chorvatska, kedze sa jedna o pracu z domu.

Mozem ho zamestnat? Myslim - ja slovensky zamestnavatel, osobu ktora zije v Chorvatsku a bude vykonavat pracu z Chorvatska?

Aky to bude mat vplyv na zdrav., soc. odvody? dzp?

Viete mi prosim podarit?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozete, ale odvody budete za neho odvadzat do chorvatskych poistovni podla chorvatskych zakonov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psslovensko@hotmail.com dakujem za odpoved. Znamena to, ze sa musim registrovat v zdrav., a soc. poist v Chorvatsku? Mate prosim skusenost ake su podmienky/povinnosti voci nasim poistovniam?

    nejaka legislativa resp. link kde by sa to dalo nastudovat?
    dakujem
    ivka70 to su dohody v ramci EU, urcite je k tomu aj legislativa, treba pogooglit stranky so zamestnavanim v EU.
    Ano, treba sa registrovat tam.
    Su aj firmy, ktore tie odvody za vas riesia, poslete im len vysku mzdy mesacne a ostatne zariadia.

    Skusenost s Chorvatskom nemam, my sme tak mali Rakusana zamestnaneho (uz, nastastie, nemame )
    psslovensko@hotmail.com Vyborne dakujem Vam velmi pekne. toto je na zaciatok dobra info. dakujem
    ivka70 Da, sa tomu vyhnut tak, ze ho zamestna nejaka lokalna personalna agentura a ta vam bude predavat sluzby. Aj takyto variant som zazila, ked nemecka firma "zamestnavala“ Slovaka cez sk agenturu, ktory nepodnikal.
    psslovensko@hotmail.com Dakujem Vam to by mohlo byt tiez riesenie
      zbaliť

    Zamestnanie zamestnanca v Chorvatsku - ake su podmienky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.