Zavrieť

Porady

Odvody počas neplateného voľna

Mám pracovnú zmluvu ale v januári a februári máme minimum práce a začneme od marca.So zamestnávateľom som sa dohodol na neplatenom voľne,lebo dovolenku mám vyčerpanú.Akú výšku odvodov je povinný za mňa zaplatiť do zdravotnej a sociálnej poisťovne keď nemám v týchto dvoch mesiacoch žiadny príjem?
7 komentárov     zbaliť
kn-alka žiadne
veronikasad O neplatené voľno si žiadal ty ako zamestnanec? Lebo ak nie, nedostatok práce je prekážka v práci na strane zamestnávateľa, počas ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy...
bosos To je práca kde každý rok 2 mesiace nie je robota.Tak sme sa dohodli že za mňa zaplatí odvody aby som sa nemusel evidovať na úrade práce.
veronikasad Akým spôsobom zaplatí? Zaeviduje ťa ako samoplatitel v zdravotnej poisťovni a zaplatí zdr.poistenie samoplatitela?
bosos Tak to neviem.Bolo mi povedané že na úrad práce ísť nemusím ísť a odvody za mňa zaplatí.
ivka70 reci sa vravia ... zisti, ako to chce urobit ... oficialne podla zakona si platis pocas neplateneho volna ZP sam ako dobrovolne poistena osoba a musis sa v ZP prihlasit
bosos Ďakujem za info.Zistím presne u zamestnávateľa ako to chce urobiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    pre ZP si samoplatiteľom a odvody si platíš sám
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos Zmluva je na skrátený úväzok.Zamestnávateľ mi povedal že ja nemusím nič platiť.Tak si to overujem.
    kn-alka počas neplateného voľna nie si poistený ani v SP ani v ZP. V SP ti tie 2 mesiace nepôjdu do dôchodku a v ZP si tie 2 mesiace musíš doplatiť.
    bosos Ďakujem.
      zbaliť

    Odvody počas neplateného voľna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.