Zavrieť

Porady

Povinnosť ročného zúčtovania

Ak by som sa budúci týždeň dohodol so zamestnávateľom na ukončení zmluvy,môžem ho ešte požiadať potom o ročné zučtovanie?Mal by ešte povinnosť mi ho urobiť?
kn-alka áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Treba ho požiadať na predpísanom tlačive. Termín je do 15.2 .2023. Áno, má povinnosť urobiť RZD, ak si mal len príjmy zo závislej činnosti.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos Aj keby som dal najskôr výpoveď a až potom požiadal o zúčtovanie musí mi to urobiť?
    A nie je tam ešte podmienka že musím mať výšku príjmov za kalendárny rok cez 2200€? Lebo prvý pol rok som bol na úrade práce a potom som mal príjmy vo výške 2000€.
    Tweety Áno, ak požiadaš v termíne, má povinnosť ho urobiť. Podmienka výšky príjmu nie je, je len hranica príjmu, kedy musíš podať DP ( v roku 2022 presiahnu sumu 2 289,63 eur) . Ak si mal zrazené preddavky na daň , pri uplatnení NČZD sa ti preddavky na daň vrátia.
    veronikasad Mal si zrazene preddavky na daň?
    bosos Keďže tá hranica príjmu je 2289€ a ja som mal menej ako 2000€ tak nemusím nakoniec nikoho žiadať o ročné zúčtovanie?
    bosos Zmluva platí od polovice augusta a je na skrátený úväzok.Mesačne to je približne 300€ tak predpokladám že preddavky sa z toho neplatia.
    ivka70 ved si pozri na pske, ci mas nejaku doan alebo nie.
    bosos Nemám žiadnu daň.
    Tweety Nemusíš žiadať o RZD.
    bosos Prvý pol rok som bral dávku v nezamestnanosti.Tá sa tam nepočíta?
    veronikasad nie, dávka v nezam.nie je zdanitelný príjem
    bosos Tak teda ani nemusím spomínať zamestnávateľovi( možno byvalému) žiadne RZD?Netýka sa ma to?
    veronikasad Dostal si Potvrdenie o zdanitelných príjmoch ? Ak ano, aká suma je v prvom riadku.
    bosos Nedostal som nič.Ako som písal,budúci týždeň pravdepodobne ukončím zmluvu účtovníčka ešte o tom netuší.
      zbaliť

    Povinnosť ročného zúčtovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.