Zavrieť

Porady

aká pokuta je za to ak nebudem mať na motorke zadne brzdové svetlo a svetlo na spz ?

motorka je to enduro a mam problém ak ho tam mam tak ho zničím pretože sa drie o vozovku pri jazde po zadnom. za odpovede ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 12.02.23 at 17:38 Dôvod: Vrátenie vymazanej otazky
veronikasad prečo mažeš zadanie témy ? To sa na porade nerobí ,,,
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Ak neprevádzkuješ motorku v rozpore so zákonom 8/2009 tak nijaká pokuta. respektíve to vybavenie musí mať pri prevádzke na verejných komunikáciách podľa uvedeného zákona

wilby je offline (nepripojený) wilby

wilby
Vravis, ze sa svetlo drie o vozovku pri jazde na zadnom kolese.
Nuz, pomoc je jednoducha, nejazdi takymto stylom, neznicis si svetlo a nedostanes tym padom pokutu. Tiez si je potrebne uvedomit aj to, ze ak by motorka nemala potrebne osvetlenie, tak by hliadka mohla odobrat TP.

Druha stranka veci je aj ta, ze takato jazda na zadnom kolese je v rozpore s vyhlaskou/zakonom, kde sa uklada pokuta vo vyske 60€, pri priestupkovom konani az 100€, vid
https://www.noviny.sk/krimi/113968-a...-som-sa-zmenil

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (2)
duves, buchač
Nevhodné (1)
Komentár, nie odpoveď (1)
0
2x2 Samozrejme nerazdim po zadnom v premávke ale na vlastnom parkovisku ale ďakujem kúpim si znovu svetlá
mari2x KTO má VLASTNÉ pakovisko väčšie ako 4 OA, je už vlastne bohatý !

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Ak otázku myslíš vážne a uvádzaš pravdu, tak by ti mali čo najskôr zadržať vodičský preukaz. Nebudem ti vyhľadávať v sadzobníku pokút konkrétnu sadzbu, nájdeš si to ľahko aj sám. Teba sa aj tak budú týkať viaceré pokuty.
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
2x2 Najazdím tak v premávke a na ceste samozrejme bez svetiel najazdím len ma to zaujímalo čo by som tým ryzkoval
mari2x " čo by som tým ryzkoval "

PO PAPULI OD SLOVENčINáRKY !
mari2x onééééééééééééééééééééééé
" sa drie o vozovku pri jazde po zadnom"
/
"na ceste samozrejme bez svetiel najazdím"
..
takže asik vozovka NIE JE ! cesta
2x2 Dobre tak to je ešte vpohode ????????
  zbaliť

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nandrolon
Čo tu trieskaš za výmysly?
Ak motorku otočíš kolmo hore, aj tak nemôžeš drieť svetlo o zem, pokiaľ ho nemáš nízko nad zemou, ale také blatníky nemá žiadna moto okrem čoprov, ktoré po zadnom nejazdia.
A v reále ak ideš po zadnom, tak motorka nie je kolmo hore, lebo vzhľadom na ťažisko by si sa prevrátil na chrbát.
misoft A možno aj ide kolmo hore.... svetlo mu drelo o vozovku, tak ho dal preč, teraz mu o vozovku drie riť. A ak tú zoderie, tak bude svojou gebuľou drať vozovku.

aká pokuta je za to ak nebudem mať na motorke zadne brzdové svetlo a svetlo na spz ?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.