Zavrieť

Porady

Ekasa a tržby, súkromný účet

Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o radu. Som začiatočník. Mám živnostíka, ktorý má ekasu (ORP) cez ktorú robí úhrady vydaných faktúr. Mám troška zmätok ako to účtovať v JU, musím mať 2 pokladne Ekasu aj CRP prosím o radu. Potom má prijaté faktúry, ktoré hradí cez svoj súkromný účet viem že to nie je správne, ale ako to mám zaúčtovať cez pokladňu alebo ID? a čo sa týka úhrady prijatých faktúr za materiál, na ktorý ma doklad z pokladne z QR kodom to účtujem cez klasickú eurovú pokladňu? Mám zmätok v tých ekasách. Ďakujem za každú radu..
6 komentárov     zbaliť
Negoce crp je čo?
prosimporadtemi hotovostná pokladňa, ja som účtovala tržby aj výdavky z pokladne len cez jednu pokladňu, ale čítala som že ked je ekasa tak sa to robí cez priebežné položky. Neviem či som to správne pochopila, či stačí mať v jednoduchom účtovníctve len jednu eurovú hotovostnú pokladňu
Negoce zásada v účtovníctve je pokladňa, môžeš mať aj viacero pokladní ale tie musia byť naúčtovnaé cez analytiky , vieš čo sú priebežné položky?
prosimporadtemi priebežné položky viem čo sú používam pri banka-pokladňa. Ako sa to teda má účtovať - úhrada vydanej faktúry ako POZD, pokladňa ekasa, a úhrada došlej faktúry VOZD pokladňa EUR (tak ju mám nazvanú v JU)?
veronikasad cez ORP prijímate len úhradu vystavených faktur, alebo aj tržby za predaj tovaru v hotovosti ?
Príjmy účtuješ denne na základe dennej uzávierky ORP, alebo mesačne - na základe reportu z FS ?
Infaphy <a href=http://zithromax.mom>buy methotrexate 2 5 mg no rx overnight</a> the first step toward wresting control from the extremistsГў
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ekasa a tržby, súkromný účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.