Zavrieť

Porady

minimálna mzda

Doteraz som mal v zmluve určenú hodinovú mzdu 5,001€. Mám 37,5 hodinový pracovný týždeň, som v 2 stupni náročnosti práce. Od tohto mesiaca nám dali fixný mesačný plat 820€ + prémie. Dobré mi vyrátali tento fixný plat?
8 komentárov     zbaliť
veronikasad v kolektívnej zmluve máte dohodnutý pracovný čas 37,5 hod. týždenne ?
icevan Neviem či v kolektívnej ale v mojej určite.
veronikasad len by mohlo isť o pracovný pomer na kratší pracovný čas, kedy by sa min.mzda úmerne krátila. Nie je to tvoj prípad ... Mesačná minimálna mzda pre druhý stupeň náročnosti je dodržaná - bez krátenia.
romana147 "hodinovú mzdu 5,001€" - - to už si v desatinných miestach ako fixné poplatky od URSO pre elektrinu v X2 / KOTOLNE v dodanom teple
veronikasad Milan, zas si mudry ako rádio. Zákon o minimálnej mzde stanovuje hodinovu mzdu na 3 desatinné miesta ...
romana147 tak potom NIE SOM si istý, či jej vypočítanú mzdu vyplatia CELÚ !
ps
Ak má PRACOVNý čas napr. 165 hod/mrsiac, tak tá 0,001 € jej dá 16,5 centa !
romana147 na jednej strane operuješ zákonom s 0,1 centom
na druhej strane štát chce zrušiť 1 a 2 centovky !
kopretinka kde sa píše o zrušení?.Samotné zrušenie jedno a dvojcentoviek môže navrhnúť len Európska komisia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Minimálna mzda pre druhý stupeň náročnosti je 816€ - zákonník práce je dodržaný.
    Prémie sú nenárokovatelná zložka mzdy.

    Ak by si mal hodinovú mzdu 5,001€ a 37,5 hod. týždenný fond prac.času, tvoja priemerná mesačná mzda by bola
    5,001*7,5*21,74 = 815,41€, čo je hranica minimálnej mzdy.

    Tvoja mesačná mzda po zmene nebude závislá od počtu pracovných zmien v mesiaci, ako tomu bolo pri hodinovej mzde.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    icevan Ďakujem
    icevan A ešte jeden dotaz, keby som mal 40 hod. pracovný týždeň tiež použijem tento vzorec?
    5,001*8*21,74=869,77€
    veronikasad Minimálna hodinová mzda pri 40 hod.tyzdni je nižšia...
    icevan Jasné ďakujem
    veronikasad Ešte jedna malá poznámka. Sviatok je súčasťou mesačnej mzdy, ak nebudeš pracovať, nedostaneš zaň nič navyše. Ak budeš cez sviatok pracovať, dostaneš len 100 %-ny príplatok za prácu vo sviatok
      zbaliť

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    prešlo 40 hodín ,
    stiahnutie z obehu bude mať fyzicky na 99,4 % rovnaký účinok na tvoju penaženku ako ich zrušenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.