Zavrieť

Porady

úver

s.r.o. dostala na BU úver vo výške 50000€, konateľ si tento úver vyplatil v hotovosti, prosim ako zaúčtovať v PU,
3 komentárov     zbaliť
ivka70 A aky bol dovod vyplatenia 50000 v hotovosti konatelovi?
marjankaj konateľ ich asi súrne potreboval.
mari2x To je vari viac ako na 2 kávy !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    221/461 - úver
    treba preštudovať zmluvu, banka len tak nepožičia peniaze sro
    výber z účtu 355/221, pôžička, záloha
    Ďalej postupovať podľa komunikácie s konateľom.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    svetielko konateľ, nekomunikuje, on peniaze vybral , dala som ako výber z účtu do pokladne 211/221, môžem to nechať tak, dakujem za každú radu
    kn-alka kým ti konateľ nedá iné podklady, na čo bol ten úver použitý, zostanú peniaze v pokladni
    Tweety Nemáš to správne,nemôžeš zaúčtovať dotáciu pokladne, keď on vybral peniaze z účtu a nedal ich do pokladne? Postupuj podľa odpovede od Kejky
    kn-alka ja ked mám na banke výber hotovosti, automaticky účtujem ako dotáciu pokladne, kým mi konateľ nezdokladuje, kam tie peniaze dal
    Tweety dotuješ pokladňu bez príjmu hotovosti? No to nie je správne. Jedine, že zaúčtuješ aj výber z pokladne na neho. Inak máš manko v pokladni.
    kn-alka Tweety - ktorá jednoosobová sro s debilným konateľom ti robí inventúru pokladne? ani jeden.... a aj svetielko naďabila na práve takého debilného konateľa ..... jedno je isté, že tie peniaze niekde budú visieť, buď v pokladni, alebo ako pohľadávka voči konateľovi, v účtovníctve sa to nestratí
    kn-alka ... svetielko: a na základe čoho vybral konateľ peniaze z účtu, máš nejakú zmluvu o pôžičke sro konateľovi? vyplatil si dividendy? bola z toho zrazená daň? atď, atď, atď
    Tweety v účtovníctve sa nič nestratí ale môže sa stratiť u konateľa a potom bude pprúser, kedže to nie je na účte tam, kde to má byť. treba dodržiavať aj zákon o účtovníctve, či?
    svetielko peniaze si vyplatil ako osobnú spotrebu, on. to nerieši,ma peniaze,
    ivka70 v sro neexistuje osobna spotreba .... to by si mala vediet ... tym skor to ale nesmies nechat v pokladni .....
    svetielko konateľ má peniaze, ako zaučtujem ja, je môj problém,keď zaučtujem ako pôžičku, budem mať stále pohľádavku, ktorú nikdy nesplati, tak neviem, či to nechať v pokladni, alebo? ...
    veronikasad Ak to necháš v pokladni, ako ti bude sedieť inventúra hotovosti v pokladni?
    Tweety no, definícia/ ako to zaúčtujem ja je môj problém/, to je ten tzv. správny pohľad tiežúčtovníka.... len prečo sa potom pýtaš skúsenejších?
    Chobot Čo najskôr ukonči pracovný pomer (či aký pomer to máš s tou sro-čkou), kým nevznikne nejaký prúser, ktorý ti konateľ hodí na hlavu. Lebo ešte ťa obviní, že ti chýbajú peniaze v pokladni a že si ich spreneverila.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.