Zavrieť

Porady

zamestnanec a SZCO

manzel ma zivnost, ktoru bude k 31.12.2006 rusit. Zaroven je od 1.10.2006 zamestnany na trvaly PP v nasej s.r.o.cke. Moja otazka znie, ako je to s vyhlásením na zdanenie prijmov FO zo zavislej cinnosti, kedze si nezdanitelne minimum moze uplatnit len u jedneho zamestnavatela?
Resp. co odporucate v takomto pripade robit?
Dakujem velmi pekne za radu.
Kristina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Vyhlasenie nech podpise u zamestnavatela. Na konci roka bude podavat danove priznanie. Pokial viem, prax je taka, ze vyhlasenie pracovnik podpisuje u zamestnavatela, hoci ma zivnost.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    simonova815
    manzel ma zivnost, ktoru bude k 31.12.2006 rusit. Zaroven je od 1.10.2006 zamestnany na trvaly PP v nasej s.r.o.cke. Moja otazka znie, ako je to s vyhlásením na zdanenie prijmov FO zo zavislej cinnosti, kedze si nezdanitelne minimum moze uplatnit len u jedneho zamestnavatela?
    Resp. co odporucate v takomto pripade robit?
    Dakujem velmi pekne za radu.
    Kristina
    Od 1.10 nech si podpíše vyhlásenie ako zamestnanec a pri ročnom zúčtovaní za rok 2006 si uplatní aj ďaľších 9 mesiacov.
    Alebo si odpočítateľnú položku zo zamestnania bude uplatňovať až od 1/2007 a za rok 2006 si ju celú uplatní v ročnom zúčtovaní. Je to na jeho rozhodnutí

    Oprava: Samozrejme ročným zúčtovaním som myslela daňové priznanie. Píšem skôr ako premýšľam
    Naposledy upravil katkaj : 03.10.06 at 07:49

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Za rok 2006 si bude musieť podať daňové priznanie, kde bude mať príjmy aj zo zamestnania aj zo živnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.