Zavrieť

Porady

Daňové priznanie z predaja domu a zároveň podanie daňového priznania ako SZČO.

Mohol by mi niekto prosím poradiť: Za rok 2022 musím podať DP ako SZČO z príjmov zo živnosti, ale ako súkromná osoba som predala môj rodinný dom ako nepodnikateľ. Chcem sa opýtať ako podať DP ? Podať dve DP jedno z predaja domu na rodné číslo a druhé DP z príjmu zo živnosti na IČO? Predaj domu nesúvisel s podnikaním. Ďakujem
veronikasad Kedy bol nadobudnuty dom? Nebol predmetom dedenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podáš jedno DP B z oboch prímov. Pri príjmoch z predaja RD treba najprv zistiť, či príjem nie je podľa §9 oslobodeným.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    schmidtovaandrea Ďakujem za odpoveď. príjem z predaja domu nie je oslobodený pretože mi chýba pol roka do 5 rokov vlastníctva. Podám jedno priznanie ak mám pridelené IČO ale dom som predala ako súkromná osoba, a príjmy boli zo živnosti ? Ďakujem pekne.
    kn-alka DP podávaš ako osoba vždy len jedno a v ňom uvedieš všetky svoje príjmy - na to slúži tlačivo DP typ B - tam nájdeš všetky paragrafy a svoje príjmy spočítaš - DP podávaš pod svojim DIČ - to si dostala ako živnostník a používaš ho aj ako osoba
    Mária27 nezabudni, že daň z príjmu neplatíš z celej sumy za dom, ale len z rozdielu hodnôt za čo si dom predala a za čo si ho (v akej cene) získala
    schmidtovaandrea Ďakujem krásne za rady.
      zbaliť

    Daňové priznanie z predaja domu a zároveň podanie daňového priznania ako SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.