Zavrieť

Porady

Daňový bonus a zamestnanie do 30.6.2022

Prosím o pomoc. Od 1.1.2022 som bola zamestnaná do 30.6.2022. Od 1.7.2022 do 12/2022 som bola na upsvar. Idem si podať DP, kde si chcem uplatniť daňový bonus na deti, príjem som dosiahla dostatočný ,takže mám nárok. Avšak som jeleň z toho , či si môžem uplatniť od 1.7. ten vyšší DB,aj keď som už nepracovala? Alebo si mám uplatniť ROČNÝ DB v "starej výške "? DAKUJEM
veronikasad Dopln výšku základu dane (hrubá mzda,-poistne) a vek detí. Dávka v nezam. nie je zdaniteľný prijem.
Alebo vyplň editovatelne tlačivo DP typu A na stránke FS.
zuzka406 Dakujem. Príjem je 4821,77€, čiastkový ZD je 4245,24€. Deti maju 3 roky, 12 rokov a 16 rokov. Zároveň sa mi 10.decembra narodila ešte štvrtá dcérka :-). Áno, plánujem DP vypĺňať na stránke FS, keďže to tam super počíta samo,ale vždy si to pre istotu prepočítam najprv aj na papieri ,aj technika sa môže zmýliť :-).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    DB nesuvisi s tym ,ci si v druhom polroku pracovala alebo nie, v DP sa posudzuje rocny prijem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vypočítaj si skutočný nárok podľa veku "po starom" aj "po novom", porovnaj s nárokom za druhý polrok - 34perc. z polovice základu dane za 5 mesiacov + 41 % za jeden mesiac- Ak to vyjde viac "po novom" uplatnis...
    Naposledy upravil veronikasad : 27.03.23 at 20:39
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzka406 Aha, čiže aj keď sa mi 4. bábo narodilo až v decembri, vzťahuje sa na výpočet ročného DB 41%?
    veronikasad skušala som výpočet cez Kros, vyšiel mi nárok za II.polrok 746,45€, čo nie je ani 34 %, ani 41%
    veronikasad Nárok prepočítava na mesiace :
    2122,62/6*5*34 = 601,40
    2122,62/6*1*41 = 145,05
    601,40+145,05 = 746,45€
    zuzka406 Vy ste úžasná ,ďakujem pekne.
      zbaliť

    Daňový bonus a zamestnanie do 30.6.2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.