Zavrieť

Porady

študent - príjmy SZCO zo zahraničia

Dobrý deň, chcela by som Vás týmto poprosiť o radu. Jedná sa o Ukrajinca – študenta, ktorý tu má prechodný pobyt, študuje a má iba príjmy zo zahraničia konkrétne z Rakúska (doprava, manipulácia s tovarom). Má IČO aj DIČ. Príjmy v zahraničí nie sú. Chcem sa prosím Vás opýtať, pri vypĺňaní DP typ B použijem riadok 85? A zároveň, keďže má príjmy iba zo zahraničia neuplatňujem nezdaniteľnú časť na daňovníka? Ďakujem za odpovede a prajem ešte pekný slnečný deň
7 komentárov     zbaliť
ivka70 na zaklade coho ma prijmy zo zahranicia? fakturoval nieco AT firme alebo s nou mal uzatvoreny nejaky pracovny vztah?

co znamena: Príjmy v zahraničí nie sú. ked vyssie pises, ze ma prijmy z AT ....
kn-alka píšeš:
.... má iba príjmy zo zahraničia ....
.... príjmy v zahraničí nie sú....
... má IČO aj DIČ.... - slovenské?

a je vlastne rezidentom SK?
jabas Riadne im vyfakturoval svoje služby na IČO aj DIČ.Áno je to slovenské IČO aj DIČ. Je rezidentom SK
kn-alka takže má slovenskú živnosť a fakturoval do Rakúska?
ivka70 Tak potom nerozumiem, co chces v riadku 85 vynimat .... to nebol prijem v zahranici (nepracoval tam ani nepodnikal), to bol riadny prijem na zivnost na SK (ze mal zahranicneho klienta, nema na to ziadny vplyv)

Fakturovane prijmy su prijmy podla par. 6 - vyplnas oddiel VI.
jabas Ďakujem krásne, a ešte sa opýtam,i má nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka. Prajem pekný slnečný deň
ivka70 samozrejme ma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pri posudzovaní nároku na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka sa nerozlišuje, či ide o daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta SR), alebo daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou (daňového nerezidenta SR).

    študent - príjmy SZCO zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.