Zavrieť

Porady

Administratíva podnikania

Zdravím všetkých,

v dohľadnej dobe by som rád začal kupovať a predávať tovar a aj si založil eshop.

Moja základná otázka je že či sa dá niekde nájsť zoznam povinností čo by som mal spraviť aby s administratívnej stránky som nespravil nejaké chyby,
kam sa zaregistrovať, aké limity neprekročiť a podobne,

ináč povedané rád by som sa vyhol možným pokutám zo strany štátu,

sú napríklad nejaké publikácie ktoré by mi pomohli?

napríklad ako postupovať ak kúpim tovar ktorý rozdelím na viacero tovarov? ako by to administratívne malo byť? (napríklad auto ktoré rozoberiem na súčiastky)

prosím poradte.


ďakujem.
Naposledy upravil Tomaso89 : 15.04.23 at 17:02
3 komentárov     zbaliť
mari2x načo špekuluješ = chod do roboty
kopretinka len tak rozoberať autá a potom predávať súčiastky? Zo životného prostredia na to netreba nejaké povolenia?
DANAK1 Len tak nesmiete rozoberať vozidlá - zákon o odpadoch to zakazuje. Je potrebné mať súhlasy od Okresného úradu, odbor starostlivosti o životné prostredie, na činnosť, ktorú chcete prevádzkovať. A viesť evidenciu odpadov, atď, atď... Treba si naštudovať: zákon o odpadoch č. 79/2015, vyhlášky č. 365/2015, 366/2015, 371/2015, atď.

A čo s vozidlom, ktoré rozoberiete? Ako ho majiteľ odhlási na DI? Možno treba uvažovať nad autorizáciou na spracovateľskú činnosť - Ministerstvo životného prostredia SR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Administratíva podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.