Zavrieť

Porady

Vodomerna sachta

Kupujem pozemok na ktorom je vodomerna sachta,ale na vodu je pripojeny sused ktoremu to podpisal majitel.
Ta sa chcem spytat ci sa budem moct na vodu napojit aj ja a ci v kednej sachte mozu byt dvoje meracie hodiny?
6 komentárov     zbaliť
ivka70 to sa snad musis spytat predavajuceho ,ako maju usporiadane vztahy ..... pripadne ako to cele maju osetrene z pravneho hladiska
pripadne sa informuj na aj vodarnach
l.siska Ano,mne ide len o to ci si tam mozem dat hodiny aj ja a budu dvoje v jednej sachte,nevadia mi susedove
ivka70 no ved to presne musis zistit vo vodarnach a u toho, komu sachta patri .... napr. prietok vody, ak bude odber zdvojansobeny a pojde tou istou trubkou , tak bude ovplyvnovat tlak vody pri vacsom odbere ....
povodny majitel nema vobec vodu a ma susedovu sachtu na svojo pozemku (aj tarchu?)
romana147 " ci si tam mozem dat hodiny" sama nemôžeš
vodomer je "faktursčné" meradlo , teda vodári
buchač Kupujem pozemok na ktorom je vodomerna sachta,ale na vodu je pripojeny sused ktoremu to podpisal majitel.
---------------------------------------------
Podpísanie znamená čo ? Vecné bremeno alebo nejaká iná forma ?
======================
Ta sa chcem spytat ci sa budem moct na vodu napojit aj ja a ci v kednej sachte mozu byt dvoje meracie hodiny?
-------------------------------------------
Toto mi nejak hlava neberie ?
Takže šachta je na tvojom pozemku a ty sa pýtaš, či sa budeš môcť napojiť ???

Ale inak ? Áno, v jednej šachte môže byť viacero meračov a tým pádom aj počet odberných miest.
romana147 2 4bytovky mali doteraz 1 vodomer v 1 šachte
vraj teraz schvalujú projekt osadiť 2. vodomer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.