Zavrieť

Porady

brita

Dostali sme do daru filtrovaciu kanvicu Brita.Môžeme piť tú prefiltrovanú vodu hneď,alebo treba prefiltrovať viackrát?Kým to začneme používať.Ďakujem za odpovede.
buchač Ešte aj filter je potrebné prefiltrovať a nie iba vodu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zvycajne je prilozeny navod na pouzitie.
    Nevidim dovod, preco by ste nemohli pit prefiltrovanu vodu hned, ak tam nalejete pitnu vodu. A ani si neviem predstavit,ako by si to chcela prefiltrovat viackrat. Vyliat do inej nadoby a opat nechat firltovat? V tom zmysel nevidim.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 ešte keby som objavil zmysel filtrovania pitnej vody. Vápnik sa vylúči až po uvedení do varu aflatoxíny sa neodstránia ani varom a baktérie alebo vírusy len varom
    ivka70 tiez nevidim zmysel tohto relativne draheho zriadenia ,ale ked to nie kto chce pouzivat ....
    pavol54 sńád by to malo zmysle ak by bola voda z vlastnej nepreverenej studne
    Negoce filtrácia pomôže pri nepreverenej vody zo studne (dusičnany a dusitany) ? prd makový
    mari2x ale aspon tam nemá piesok
    pavol54 negoce ja som netvrdil o NO ale filtrácia pomôže na mechanické znečistenie odberateľ z verejného vodovodu by mal mať filter mechanických častí na začiatku a pred kotlom a pod. roztoky neoddeľuje
    kopretinka ivka,aké drahé zariadenie? kanvica za pár eur? no ja napríklad vidím velký zmysel,a hlavne to vidím na dne rýchlovarnej kanvice....
    Chobot Ona sa podľa mňa pýta, či môže tú kanvicu hneď používať. Či ju netreba najprv nejako umyť, alebo prečistiť.
    mari2x najistejšie sa všetkých patogénov zbaví KRÁTKOdobým prehriatím = do 2 minút a 444 stupnov, najlepšie Celzia
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Asi sa pýtaš, či môžeš ten filter hneď používať... Pozri návod, či netreba odstrániť nejaké krytky alebo fólie. Inak ho môžeš hneď používať a prefiltrovanú vodu z neho hneď piť.
    Viehu ja mám v návode , že prvú prefiltrovanú vodu treba vyliať von až druhú piť. Ja ju používam len do kávovaru, lebo máme veľmi tvrdú vodu, aby nesadal tak rýchlo vodný kameň
    kopretinka ja tak isto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.