Zavrieť

Porady

VBA - Podmienené formátovanie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je podľa Vás možné nejako párovať (možno podmienené formátovanie) rovnaký dátum. Ide o to že mám Excel kde sú odchody vlakov, stáva sa že niekedy v jeden deň idú 2 vlaky (o 6:00 a o 15:00 napríklad). Čo by som potrebovala je ich nejako farebne označiť. (požiadavka prepravcu )Problém je však v tom že by som každú „dvojicu“ chcela mať inou farbou alebo aspoň aby sa striedali 2. Je to nejako možné nastaviť? Napríklad vlak 18.4. 06:00 + 18.4. 15:00 (zelená), 22.4 06:00 + 22.4 15:00.

Za akúkoľvek pomoc vopred ďakujem ????
ivka70 rozumiem spravne ze ak ide v jeden den viac vlakov, chces ich mat vyznane nejakou farbou?
V akom formate mas tie odchody: datum a cas su v roznych stlpcoch? Bolo by dobre dat nejaky priklad (v riadkoch ako mas presne data)
Chobot Čo to znamená, že v jeden deň idú 2 vlaky. Však jeden deň ide určite viac vlakov. Podľa čoho určíš, že ten vlak o 6:00 a 15:00 je ten istý? Alebo v čom je ten istý? Že ide tá istá lokomotíva s tými istými vagónmi o 6:00 a o 15:00?

Je jedno, kam ten vlak ide?

Bez toho, aby človek videl tú tabuľku, je ťažké niečo vymyslieť. Ale ak máš dostatok údajov v tabuľke, snáď sa dá niečo nájsť, podľa čoho ich identifikovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    VBA - Podmienené formátovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.