Zavrieť

Porady

Alimenty

Ahoj moje ex ma dala exekutorovi pred 7 mesiacmi ...Alimenty platim každy mesiac ...platil som alimenty plus neaku splatku co vznikla pri zvyšeny alimentov no meskal som 2 az 3 dni s platbou ....exekutor mi oznamil ze treba doplatit ten dlh z omeskania co som spravil no ale už 7 mesiacou platim vyživne cez exekutora 300 bežne vyživne a 72 exekutorovi za prevod ked som mu volal povedal mi ze pokial to exmanželka nezruši budem platit takto ma pravdu? Da sa to neak zrušit lebo každy mesiac dat 72 e niekomu za to že prevedie peniaze je podla mna dost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je to tak. Aj ked sa mi nie uplne zda, ze jednorazove oneskorenie o 2-3 dni moze sposobit exekuciu.
    Musis sa dohodnut so svojou exmanzelkou, aby exekutora zrusila.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dalajlama Ale robi to naschval ziarlivost uz 17 rokov .....
    ivka70 tym skor si si mal davat pozor na dodrziavanie terminov ...ale ak to uz robi 17 rokov, dieta, na ktore platis vyzivne, je asi plnolete, mozes poziadat o zmenu platenia priamo dietatu. Dlzne vyzivne ale stale patri exmanzelke ....
    https://www.advokatnawebe.sk/riesene...vaneho-dietata.
    dalajlama Ano dcera ma 18 rokov mava caste epi zachvaty a ex sa chova ako sa chova davam jej 300e mesačne ....a dceru ani nevidavam malokedy som snou
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 by si sa cudoval, ak ide o platnu exekuciu na vyzivne a zameskane vyzivne....
    wilby ???
    - nejak nerozumiem poznamke
    - nezvyknem sa hadat, skor argumentujem

    Otázka: Výživné exekútorka mi stále strháva bežné výživné

    Dobrý deň, poprosím Vás o radu bola vykonaná exekúcia na výživné, ktoré bolo strhavane z platu dve tretiny a exe rozdeľovala na bežne výživné a dlh. Dlžné výživné bolo určené aj súdom na spaltenie. Moja otázka znie dlžné výživné je zaplatené a pani exekutorka mi aj naďalej strháva bežne výživné a jej trovy dvomi tretinami z platu ako na výživné viete mi poradiť, ako to celé mám zastaviť pred exekúciou sa bežne výživné platilo na čas a pravidelne.

    Odpoveď: Výživné exekútorka mi stále strháva bežné výživné

    Dobrý deň, pokiaľ máte zaplatené všetko výživné, ktoré ste boli dlžný, exekútorka nemôže pokračovať v exekúcii. Podajte návrh na súd na zastavenie exekúcie.

    Súd bude zisťovať, či máte dlh na výživnom a následne ak zistí, že žiaden dlh nemáte, exekúciu zastaví.
    https://ficek.sk/vyzivne-exekutorka-...-vyzivne-21397
    ivka70 ale on ho nema zaplatene, kedze tvrdi, ze plati aj nejaky dlh ...v takom pripade moze exekuciu u exekutora zastavit len zadavatel .... sud ju nezastavi, lebo ma stale dlh

    aj preto je prehodenie vyzivneho na plnolete dieta rychlejsia verzia, ale dlzne vyzivne musi zaplatit
    wilby .... ze PLATI aj nejaky dlh ...

    Ja tam citam, ze PLATIL nejaky dlh
    ivka70 ak myslis, ze za 7 mesiacov doplatil dlh, co mal ...tak ano ...ja vsak myslim, ze stale plati vyzivne + dlh ...., ze to za 7 mesiacov nedoplatil
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.