Zavrieť

Porady

vrátenie preddavkov PO

podávala som DP PO v predlženej lehote 30.4.23, preddavky boli platené za 2,3,4 štvrťrok 2022 a 1.štvrťrok 2023 do 31.3.23, čiže som uviedla sumu preddavkov, ktoré majú vrátiť, pani z daňového mi volala, že ten štvrtý preddavok je za I.štvrťrok 2023 ale keďže vyšla strata tak by sa nemal platiť preddavok či áno, čiže mám sumu opraviť, že uhradené boli len 3x preddavky a nie 4. viete mi s tým poradiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    jasne, že opraviť

    preddavok do 31.03.23 je už na rok 2023, netýka sa roku 2022

    v roku 2022 v DP uvádzaš 3 zaplatené preddavky
    v roku 2023 uvedieš jeden zaplatený preddavok
    Naposledy upravil kn-alka : 09.05.23 at 11:57

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Preddavok za 1. štvrťrok 2023 započítava až v daňovom priznaní za rok 2023. Ak bude vyšší ako daňová povinnosť za rok 2023, rozdiel ti DU vráti po podaní DP za rok 2023.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ak podľa daňového priznania za rok 2022 nevyšla povinnosť platiť preddavky, môžete požiadať o vrátenie preddavku, ktorý si zaplatili k 31.3.23 Stačí na to všeobecné podanie s textom: "Po podaní daňového priznania k dani z príjmov PO za rok 2022 nevznikla povinnosť platiť preddavky. Na základe ustanovenia § 42/12 ZDP žiadam o vrátenie zaplateného preddavku" Vrátili to rýchlejšie ako preplatok vyčíslený v daňovom priznaní.

    vrátenie preddavkov PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.