Zavrieť

Porady

Ako správne ukončiť platenie výživného?

Platím výživné na dieťa, ktoré sa (údajne, podľa ústneho odkazu) od 2.6.2023 po ukončení štúdia na VŠ zamestnalo. Nie som v styku s ním ani s matkou dieťaťa. Akým spôsobom treba korektne a bez rizika trestu ukončiť platenie výživného? Jednoducho prestať platiť a je to v súlade s právom? Alebo je potrebné vykonať nejaké oficiálne kroky? V telefonáte na ÚPSVaR-e mi povedali, že to len prestanem platiť, a je to vybavené, lebo dieťa nemá už právny nárok na výživné. Ale už sa mi stalo, že mi tam poradili nesprávne, a potom sa vyviňovali, že veď oni nie sú právnici.
Naposledy upravil RadoDar : 15.06.23 at 22:00 Dôvod: upresnenie + oprava preklepu
5 komentárov     zbaliť
Negoce súd určil povinnosť platiť výživné? súd to ukončí , podaj návrh na súd (miestne príslušný)
veronikasad Dieťa v roku 2023 ukončilo štúdium na strednej škole? Ak áno, nebude pokračovať na vysokej? Zamestnanie počas prázdnin nie je dôvodom na ukončenie platenia výživného.
romana147 " Dieťa v roku 2023 ukončilo štúdium na strednej škole?"

nečítajúca radkyňa "dieťa .. sa (údajne od 2.6.2023 ) po ukončení štúdia na VŠ zamestnalo"
veronikasad Milan, to zadávateľ upresnil po polnoci, včera tam táto informácia nebola...
romana147 Som nevedel, že poniektorí zadávatelia sú takí ZÁKERNÍ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je teraz online red john

    red john
    Vyživovacia povinnosť zaniká zo zákona momentom, kedy dieťa je schopné sa samé živiť. Vyživovaciu povinnosť zrušuje súd, ak bola určená súdnym rozhodnutím. Ak nebola určená súdnym rozhodnutím nie je čo rušiť.

    Viac
    https://www.google.com/search?client...enie+platenia+
    RadoDar takže mám podať nejakú žiadosť na súd (a čakať mesiace, kým sa k tomu súd dostane a do tej doby som povinný platiť výživné, na ktoré príjemca nemá nárok, ale zaplatené výživné sa nevracia...) ? Ako to prebieha?
    ivka70 Dospele dieta vyzivne zaplatene bez naroku, musi vratit ,ak o to poziadas.
    Len u maloletych sa spotrebovane vyzivne nevracia.

    Ak si si isty, ze dieta ukoncilo studium, ja by som zaplatila naposledy za jun, stopla platby a poziadala sud o zrusenie vyzivovacej povinnosti.
    To neplatenie by muselo dospele dieta napadnut a pritom by sa preukazalo, ze narok uz nema.
    RadoDar Ďakujem za snahu, toto mi nepomôže: JE NA ZÁKLADE ÚDAJOV PLATNÝCH K DÁTUMU 30.4.2023 EVIDOVANÝ AKO ŠTUDENT DENNÉHO ŠTÚDIA JEDNEJ ZO SLOVENSKÝCH ŠKÔL.
    veronikasad Štúdium na vysokej skole končí záverečnou skúškou, tu mal zrejme po 30.4.2023. začiatkom júna ešte nezvyknú byť ani promócie...
    Ak výživné určil súd, podaj návrh na ukončenie jeho poberania na súd.

    Ako správne ukončiť platenie výživného?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.