Zavrieť

Porady

DVZ pocas PN pri ZM 1k

Ahojte, mam na vas prosbu. Kamos bol nezamestnany viac ako rok. Potom sa zamestnal od marca vo firme s hrubym prijmom 1.000 brutto.
Pracoval 2 mesiace a od 5.5 je na PN. Socialna poistovna mu poslala rozhodnutie, kde mu urcuje DVZ na urovni 11 eur. Co vychadza 341 pri 31 dnovom mesiaci. Nemal by mat 550 eur?Co je 55% z jeho mzdy?
Chce sa ist osobne opytat na socialku, ze ako to ratali ale nenapada vas, preco je to takato nizka suma?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemal, nové zamestnanie netrvalo bez PN 90 kal.dni, SP vypočítala dávku z minimálneho vymeriavacieho základu
    605.50/31*55%
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    macron Aha, a ak je minimalna mzda 700 eur, tak by to nemal byt aj minimalny VZ?
    veronikasad Minimálna mzda nie je zhodná s minimálnym vymeriavacím zakladom. Ten sa odvíja od priemernej mzdy v národnom hospodárstve
    macron Dakujem za informaciu, velmi pomohlo :-)
    macron Mozem sa opytat? Ak ja som bol do 31/5 zamestnany u jedneho zamestnavatela 8 rokov a potom som kontinualne presiel ku druhemu zamestnavatelovi od 1/6 - ak by som ostal PN pocas skusobnej doby, tiez mam minimalny vym. zaklad pre vypocet davky PN, alebo u mna je to inak, tym ze som bol stale nemocensky poisteny?
    ivka70 je to inak, lebo tam sa berie do uvahy VZ z predchadzajuceho roka, u byvaleho zamestnav tela ....
    https://socpoist.sk/socialne-poisten...cie-nemocenske
    Rozhodujuce obdobie si pozri tu:
    https://www.socpoist.sk/socialne-poi...mocenske-davky
    macron dakujem :-)
      zbaliť

    DVZ pocas PN pri ZM 1k

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.