Zavrieť

Porady

ako predávať vlastné diela?

Maľujem a robím šperky. Chcela by som ich predávať na výtvarných akciách, trhoch. Potrebujem k tomu živnosť? Potrebujem registračnú pokladňu? Kde sa mám registrovať?
mari2x Najprv asi "prieskum trhu"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Kedze pri predaji vlastnej tvorby na prilezitostnych trhoch a jarmokoch nepotrebujete zivnost, tak nepotrebujete ani registracnu pokladnu. Takyto predaj na prilezitostnych trhoch sa riadi autorskym zakonom a nie zivnostenskym zakonom.

    Viac
    https://www.google.com/search?client...+v%C3%BDrobkov
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Joyefina Dakujem za odpoved, konecne mi to niekto dokazal vysvetlit. Som vdacna.
    ivka70 Ale pozor na slovo prilezitostny ...ak pojde o pravidelnu, sustavnu cinnost za ucelom zisku ...tam uz zivnost potrebna je (a teda aj pokladna a pod.)
    buchač ...a čo je to tá pravidelná činnosť ???
    Kšeft raz za týždeň, dva krát za mesiac...atď ?
    ivka70 Živnosťou je každá sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku ....
    buchač Ale ja som sa nepýtal na ŽIVNOSŤ.
    Zopakujem ?
    Čo je to tá pravidelná ČINNOSŤ ?
    ivka70 SÚSTAVNÁ ČINNOSŤ – pod týmto pojmom treba rozumieť určitú trvalosť vykonávanej činnosti. Nemusí však ísť o nepretržitosť konania meranú dňami, týždňami, či mesiacmi. Stačí, ak je vykonávaná opakovanie (v istej časovej frekvencii)..
    buchač Hm...takže aj herci, športovci, tlmočníci, znalci majú živnosť a teda aj pokladňu ?


    PLATÍ, že :

    Živnostenský zákon versus Autorský zákon

    Živnostníci, sú fyzické osoby vykonávajú sústavnú činnosť, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a ich činnosť, práva a povinnosti sú ustanovené v Živnostenskom zákone.
    Osoby s príjmami z poskytnutia práv z priemyselného alebo duševného vlastníctva, teda autori sa riadia Autorským zákonom. Toto sú dva hlavné rozdiely, ktoré sa týkajú výkonu samotnej činnosti jednej a druhej skupiny.
    kopretinka príležitostný trh nemá nič spoločné s tým,či treba alebo netreba mať živnosť a pokladňu. To je príležitostný predaj.
      zbaliť

    ako predávať vlastné diela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.