Zavrieť

Porady

dotácia pokladne s.r.o. - vklad konatela

Konateľ uhradil faktury szco v sume 12 tis zo svojich sukromnych penazi.. pokladna je teraz minusova. prosím vas ako ju mam vyrovnat ? peniaze na ucte si setril na auto tak vyplacal zo svojich . ( je zamestnanec v inej firme )
Naposledy upravil vera15 : 29.06.23 at 20:16
mari2x Pre mňa sú VŠETKY peniaze rovnaké (moje aj cudzie), stačí mať vyrovnané "+ / - "
vera15 jasne chapem.. len aby to bolo ok.. dala som uhrady faktur 321/365 .. nech si to vyplati z firmy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže v pokladni neboli peniaze, nemôžeš teda účtovať ani výber z nej. Ty si tak urobila a preto máš mínus-manko. Túto operáciu zruš, kedže ich neplatil cez pokladňu. Úhradu faktúr zaúčtuj 321/365 ako požičku od spoločníka. Následne ju vysporiadať.
    vera15 niektoré faktury uhradil hotovostou niektore zo sukromneho úctu... ano tak som dala 321/365 a nech si tie peniaze vrati

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Predpokladám že tá dodávateľská faktúra nebola uhrádzaná v hotovosti ale z účtu.
    ak to omylom uhradil zo svojho tak vrátiť z účtu na účet vrátenie buď 249 alebo 365. 321 nemá s touto operáciou nič spoločné, ibaže by si mala analytiku v bankách
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Pali, s tou 321 nemáš pravdu. Akože 321 nemá s tým nič spoločné? Veď uhradil záväzok.
    pavol54 pokiaľ viem účtu 321 je jedno z akého 221 je vykonaná úhrada, tak to robím bežne a tie pôžičky si usporiadam na účte 249 a funguje to nie že nemám pravdu je to otázka zvyku
    Tweety Pali , a kde účtuješ prijatú faktúru od dodáv. ak nie na 321? Potom jej úhradu musíš rovnako na 321, inak ti na účte ostane saldo. Postupy účtovania????
    pavol54 spochybnil som 321? ja som len napísal že mne sa javí pohodlnejšie robiť úhrady z 221 popr 211 ako z 365. 501/321, 321/221. pôžičky 221xxx/249(365) Je to otázka zvyku a nepíš že nesprávne. Okrem iného takto mi to poradil pred rokmi kontrolór DU
    vera15 niektoré má uhradené v hotovosti, niektoré zo sukromneho uctu ., dala som to na 321/365
    pavol54 prečítaj od ivky
      zbaliť
    pavol54 presne ako sa píše spoločník požičiava firme, ale nie je tam ani veta o úhrade záväzkov firmy

    dotácia pokladne s.r.o. - vklad konatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.