Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľností v CZ a DPH

Dobrý deň,
dostala sa mi faktúra z CZ (platiteľ DPH) na prenájom nehnuteľnosti v CZ. Je vystavená základ dane +DPH. Nie som si istá, či je to tak správne a z toho čo dokola čítam som už domotana. Má tam byť tá DPH? Prípadne je nárok na refundáciu? Vopred ďakujem
lenka.ba My sme SK s.r.o. platiteľ DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dan patri tomu statu, kde je miesto dodania služby. Základné pravidlo pre stanovenie miesta dodania služby upravuje § 15 zákona o DPH.

    Osobitné pravidlá pre určenie miesta dodania služby taxatívne vymedzujú ustanovenia § 16 zákona o DPH. Ide o nasledovné služby:
    - služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť,
    ....

    https://www.podnikajte.sk/dan-z-prid...zby-zahranicie
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka.ba Ďakujem za odpoveď. Čítam to dokola a stále som si není istá, či tam tá DPH má byť a či je nárok na refundáciu.... Môžem poprosiť ešte o radu?
    ivka70 Ma tam byt ceska DPH, lebo sa sluzba vztahuje na nehnutelnost v CZ
    lenka.ba A je tam nárok na refundáciu?
    ivka70 https://podpora.financnasprava.sk/18...3%A1kona-o-DPH

    Otázka č. 1 - Stavebné práce dodané českým podnikateľom registrovaným pre daň v ČR pre slovenského platiteľa na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v ČR
    Česká zahraničná osoba poskytla pokrývačské práce na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v ČR pre slovenského platiteľa dane. Aké povinnosti má slovenský platiteľ z hľadiska DPH?
    Odpoveď
    Miesto dodania je ČR – tam, kde sa nachádza nehnuteľnosť. Z uvedeného vyplýva, že daň je splatná v ČR. Český podnikateľ registrovaný pre daň vo faktúre uvedie českú DPH. Slovenský platiteľ má právo na refundáciu dane v zmysle podmienok uvedených v § 55a až § 55f zákona o DPH.
    lenka.ba Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, veľmi mi to pomohlo a verím, že aj do budúcna
      zbaliť

    Prenájom nehnuteľností v CZ a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.