Zavrieť

Porady

Možnosť nezbavenia spolupracovníkov dalej sa podielať na rozvoji SRO so strany dedičov

Dobrý deň . Poprosím vás o odpovede na moje otázky , existuje nejaká možnosť uzavrieť so spolupracovníkmi - dvaja ktoý sa podielali výrazne na rozvoji firmy zmluvu že v prípade smrti konatela, majitela neboli (vyhodení , zbavený možnosti profitovať a rozvíjať spoločnosť ) zo strany dedičov ? Uzatvoriť zmluvu o spoločníkoch, konateľov nie je možné , za odpovede vpred ďakujem
4 komentárov     zbaliť
romana147 Divné špekulácie !
normalnyčlovek Upresním ,ospravedlnujem sa , mne ako konatelovi bola navrhnutá zmluva že v prípade smrti kohokoľvek s nás bude vyplácana niekomu koho určime mesačna renta s tým že môj alebo kohokoľvek podiel sa rozdelí rovnomerne medzi ostatných s tým že zakonný dediči s mojej strany budú vylúčeny z možnosti dediť ,mne sa to zdá divne .
Na druhej strane ich chápem ,deti mám vychovane čestne. Nevidím problém v tom že ich vyhodia len tak práve naopak . Ďakujem
avalik "konateľ" nemá podiel v sro,
"spoločníci" majú nárok na vyplácanie podielov na zisku (dividend)
normalnyčlovek Poznámka ohľadom konateľa, tak to som nevedel..
Existuje nejaka zmluva - vzor ktorý im zaručí zo strany dedičov rovnaké práva a povinnosti ako majú teraz? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluva platí vždy len medzi tými, ktorí ju uzavreli. Nemožno ňou zbaviť práv iného.
    Dokonca aj Dohoda, ktorou sa niekto vzdáva práv, ktoré môžu vzniknúť až v budúcnosti, je neplatná.

    Možnosť nezbavenia spolupracovníkov dalej sa podielať na rozvoji SRO so strany dedičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.