Zavrieť

Porady

štatút študenta a dohoda o BPS

Ahojte, ak mám so študentom uzatvorenu dohodu o brigádn.práci študenta na mesiace jul a august a doniesol mi len potvrdenie o ukončení strednej školy maturitnou skuskou (máj 2023),tak mu platí štatút študenta do oktobra 2023 podľa zákonníka práce par.227, bod 1 - veta: Za fyzickú osobu, ktorá má štatút žiaka strednej školy, sa na účely prvej vety považuje aj fyzická osoba v čase od riadneho ukončenia štúdia na strednej škole do 31. októbra toho istého kalendárneho roka. ?
Neplánuje ísť na vysokú školu a neevidoval sa ani na úrade práce. Je teda ešte považovaný za študenta až do 31. oktobra 2023? Dohodu máme uzatvorenu do 31.8.2023
Ďakujem
Naposledy upravil tyntyn : 03.08.23 at 11:45
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Zdravotné poistenie bude od 1.9. platiť ako samoplatitel?
tyntyn Netuším čo plánuje, dohodu máme s ním uzatvorenú iba do 31.8.2023
veronikasad Štát je platiteľom zdravotného poistenia u maturantov len do konca augusta.
tyntyn Takže je to ok, a teda aj dohoda o brigádnickej práci študenta je platná. Už som si myslela,že bude potrebné uzavrieť iný druh dohody ak by mu neplatil štatút študenta.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    štatút študenta a dohoda o BPS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.