Zavrieť

Porady

Praskliny v strope - Panelový byt

Dobrý deň. Chcela by som sa prosím poradiť ohľadom prasklín na strope ktoré sa spravili v mojej garzónke, viď foto. Praskliny sa začali robiť cca pred rokom a za ten čas sa o dosť zväčšili. Pár mesiacov som v byte nebola a keď som sa pred pár dňami vrátila, dosť som sa zľakla ako sa medzitým zväčšili. Jedná sa o starý panelový byt, ktorý má minimálne 30 rokov. Žijem na 4. poschodí z 12. v garzónke. Praskliny sa nachádzajú na strope, na stene s oknami a balkónovymi dverami. Ako je možné vidieť na fotkách, praskliny sa spravili aj na oboch rohoch priečok v horných častiach. Vedel by mi niekto poradiť prosím ako moc je to vážne a či je potrebné tento problém riešiť so statikom? Je tiež možné že sa strop vďaka prasklinám zvalí? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
OneUp Na fotkach nevidim nic, dokonca ani fotky
mari2x NEMÁŠ predstavivosť ? ? ? !
mari2x balkónová stena bude asik výplňová = praskliny dáš zasieťkovať
Strop bude asik súčasťou nosnej konštrukcie = NERIEŠ ty, ale správca
nebál by som sa, že strop padne - - to by asik padli aj horné poschodia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nepripojila si fotky, ale videl som ich na inom fóre, kde si tiež písala. Tieto praskliny sú na panelákoch bežné. Vznikajú rôznou rozťažnosťou obvodových a stropných panelov.

    Tie praskliny treba vyškriabať, prelepiť páskou a omietnuť pružným tmelom. Aj tak sa po rokoch môžu znovu objaviť. Je to len estetická vada, na stabilitu domu nemajú vplyv. Ten spoj nedrží panely pohromade, tie sú pozvárané v rohoch.
    vlado 33 Tiež som mal tento problém na vnútorných obvodových stenách a stropoch. Vyriešil to až obklad sadrokartónom.
    kopretinka ja to tiež pozorujem,v poslednej dobe sa začali zväčšovať........je zaujímavé,že je to v každej miestnosti,okrem kuchyne a chodby.

    Praskliny v strope - Panelový byt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.