Zavrieť

Porady

Je to kvet Monstera?

Dobrý deň, dostala som malý výhonok tejto rastlinky s tým, že je to Monstera /obr./. Zasadila som ho a po mesiaci mi to príde skôr ako Divoky Jano... Je to Monstera alebo nie?
Naposledy upravil haciko : 14.08.23 at 11:57
moja_monstera.jpg  
Tweety ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je to monstera ale ľudovo naývaný Divoký janko. https://www.zahrada.sk/market/katego...-divoky-janko/ : počkaj , nech podrastie, možno to nakoniec aj bude, ale tie prvé listy tvojej kvetiny sú predsa len trocha iné, ako pri monstere.
    Naposledy upravil Tweety : 15.08.23 at 07:36
    haciko hm, mama mi ten výhonok dala s tým, že ho odtrhla z dospelej Monstery...dospelý kvet Monstery sa predsa nedá zameniť s Divokým Janom nerozumiem tomu...asi sa budem musieť ísť pozrieť na rodičovskú rastlinu...
    haciko áno preto mi to neprišlo čudné...ale to sfarbenie mi na monsteru moc nepasuje...zo začiatku boli zelené ale teraz ako rastie sa takto sfarbuje...

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    Toto určite nie je monstera. My to pestujeme už odjakživa. Oficiálny názov je potosovec zlatý. Doma to voláme len, ten ťahavý čo všetko prežije, je to nenáročná a pekná rastlinka. Možno mali vaši v črepníku posadené dve rôzne rastliny, aj ja to tak občas mám . https://mojerastliny.sk/potosovec-zlaty/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mám doma túto rastlinu, kúpila som v lidl-i, ešte je v nej menovka Philadendron. Aj ujo Google mi ju našiel ako philadendron previsnuty. Je trochu iná ako tahavy Jano.
    Neviem z tabletu pridať odkaz.
    kopretinka ty máš síce philodendron,ale na obrázku od zadávateľky philodendron nie je určite.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.