Zavrieť

Porady

Z coho sa vypocita vyska PN po skonceni rodicovskej dovolenky?

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu. Aktualne som na rodicovskej dovolenke, ktora mi konci 19.11.2023. Som tehotna a pravdepodobne budem musiet zostat na PN z dovodu rizikoveho tehotenstva. Z coho sa vypocita prosim vyska PN, ak by som na PN nastupila 20.11.2023? Nasledne z coho bude vypocitana vyska materskej? Bolo by lepsie odpracovat nejake dni, aby boli prispevky vyssie? Rodit budem v roku 2024. Stale som zamestnana.

Dakujem krasne za odpoved a prajem pekny den.
Naposledy upravil Mon89ka : 24.08.23 at 17:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mon89ka Dakujem krasne za odpoved. Tento prispevok som nasla aj ja, ale nie je tam uvedeny min. pocet dni, ktore by som musela odpracovat... na matersku pojdem az buduci rok.

    Dakujem a prajem pekny vecer.

    Citujem z odkazu:

    "Ak končíte RD v jednom kalendárnom roku a na MD idete v druhom kalendárnom roku: V takomto prípade treba pouvažovať nad čerpaním dovolenky, alebo odpracovaním a až následne ísť na PN, ak by ste chceli vyššiu materskú. Pokiaľ by bola MD ešte v tomto roku, postačí Vám iba vykryť dni."
    veronikasad Ak máš zdravotné problémy, s poberaním nemocenského nemusíš čakať do dovršenia troch rokov veku dieťaťa. Mesiac vopred oznám písomne zamestnávatelovi ukončenie rodičovskej dovolenky, požiadaj o čerpanie 1-2 dní dovolenky a potom si daj vypísať PN-ku.
    ivka70 staci aj jeden den dovolenky, ale boloby dobre, keby sa niekto pozrel na to, aku vysku materskej si cerpala predtym a aky by bol tvoj pravdepodobny VZ pri dovolenke teraz (to bude zaklad potom na novu matersku
    kedy ti vznika narok na tehotenkse?
    Mon89ka Dakujem krasne za odpoved. Narok na tehotenske mi vznikne 12.10.2023 (13. tyzden tehotenstva). Zamestnavatelovi som zatial neoznamila tehotenstvo, nakolko neviem co by bolo pre mna v tejto situacii najvyhodnejsie...
    veronikasad Aký príjem si mala pred nástupom na prvú MD?
    Mon89ka Hruba mzda bola 1300 € + odmeny. Vymeriavaci zaklad pocas PN (rizikove tehotenstvo) bol 31,6581 € a materske som mala 43,1702 € / den
    veronikasad Neuvažovala si nad skorším ukončením RD a následnou PN ako som písala vyššie?
    Mon89ka Myslis, ze by to bolo pre mna vyhodnejsie?
    veronikasad Ak ťa lekár uzná PN, určite, len musíš dodržiavať liečebný režim. O rodičovský príspevok do troch rokov neprídeš+ získaš nemocenské.
    Mon89ka Prosim Vas, ak pojdem na PN este pocas rodicovskej dovolenky vyska PN bude pocitana z pravdepodobneho vymeriavacieho zakladu? Dakujem krasne.
    Mon89ka Ďakujem veronikasad aj ivka70 za trpezlivosť, poprosím ešte o vyjadrenie, či neurobím nejakú chybu, ak budem postupovať takto : 18.9.2023 oznámim zamestnávateľovi ukončenie rodičovskej dovolenky ku dňu 20.10.2023 a zároveň požiadam o čerpanie dovolenky dňa 23.10.2023. Lekár mi PN vypíše od 24.10.2023.
    Chcem sa ešte opýtať, či bude mať vplyv na výšku PN a výšku materskej to, že mi zamestnávateľ má preplatiť nevyčerpanú dovolenku z obdobia MD. Z akých vymeriavacích základov /predpokladaných ?/ sa mi budú PN a materské vypočítavať ? Ďakujem za pomoc.
    veronikasad Ukončenie RD poziadaj k 22.10.2023, čerpanie dovolenky aspoň dva dni - 23.-24.10.2023, PN od 25.10.23.
    Dovolenka počas trvania pracovného pomeru sa neprepláca, môžeš si ju vyčerpať po skončení RD (po dovŕšení troch rokov veku dieťaťa)
      zbaliť

    Z coho sa vypocita vyska PN po skonceni rodicovskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.