Zavrieť

Porady

Ukončenie dohody počas PN

Môj zamestnávateľ ukončil živnosť 31.8. Hoci som na PN od 26.6. dal mi podpísať dohodu o skončení dohody o pracovnej činnosti 3.9. Mal na to právo? Je to ukončenie platné
Naposledy upravil alena123456 : 04.09.23 at 10:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž ak si sa so zamestnávateľom dohodla (podpísala si - obidve strany ste sa dohodli) - tak prečo by to nemohlo tak byť? Nemocenské ti aj naďalej platí SP, ak budeš pokračovať v DPN. Ale pozri tu presne - ako to je
    zze/2001-311/228a
    ešte doplním - aby to bolo kompletné
    zze/2001-311/223/2
    Naposledy upravil Katy a R : 04.09.23 at 11:19
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Laická otázka.
    Ak by nepodpísala, tak čo by sa dialo ?
    Veď zamestnávateľ ukončil živnosť...takže logicky vyplýva, že sa ukončuje aj pracovný pomer...či ?
    Tweety Veru nie si v obraze, nemáš o tom ani šajnu, ani správny názor na to. Platí to či....
    buchač Tweety (Dnes 16:07) Veru nie si v obraze, nemáš o tom ani šajnu, ani správny názor na to. Platí to či....
    ==============
    Odhliadnuc od toho, že som sa nepýtal síce teba, je snáď už z položenej otázky, že v obraze nie som. Opýtal som sa slušne, tak očakávam aj slušnú odpoveď.
    ..takže poddžubuj si niekoho iného a nie mňa.

    Ale keď už sme pri tom, tak dajme fikciu.
    - zamestnávateľ ukončí svoju činnosť k nejakému dátumu
    - zamestnanec (prípadne aj viacerí) sú na maródke.
    - takže z toho tvojho či mi vyplýva, že keď pracovníci ukončia maródku, tak zamestnávateľ im bude aj naďalej vyplácať mzdu, odvádzať za nich odvody a podobne...proste to bude platiť zo svojho, lebo zamestnanec nepodpísal dohodu o ukončení pomeru ?
    - akože tak to mám chápať ???
    Tweety Ak máš konkrétnu otázku, zadaj ju tak, ako ostatní, do otázok, taká je ETIKETA . Tu sme v komentároch. Na fikcie tu nikto nebude odpovedať.
    veronikasad Pokial neide o umrtie SZČO, mal by na ukončenie podnikania myslieť v dostatočnom predstihu a doručiť zamestnancom výpoveď tak, aby výpovedná doba zamestnancov skončila mesiacom ukončenia podnikania.
    buchač veronikasad (Dnes 20:20) Pokial neide o umrtie SZČO, mal by na ukončenie podnikania myslieť v dostatočnom predstihu a doručiť zamestnancom výpoveď tak, aby výpovedná doba zamestnancov skončila mesiacom ukončenia podnikania.
    ====================
    Veronka...dík za objasnenie, taktiež za slušnú a vecnú odpoveď.
    veronikasad Problém je, ak to neurobí a chce skončiť dohodou a zamestnanec s tým nesúhlasí. ZP to nerieši, po ukončení podnikania už nie je zamestnávatelom, tu by asi musel rozhodnúť súd.
    veronikasad Nárok na nemocenské samozrejme trvá ďalej aj po ukončení podnikania
      zbaliť

    Ukončenie dohody počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.