Zavrieť

Porady

prenajom sukromneho vozidla firme

aka je primerana / minimalna suma za ktoru mozem svoje sukromne auto prenajat svojej SROcke?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 prenajat? ty podnikas v oblasti prenajmu automobilov? alebo to ma byt pre teba na pouzivanie na pracovne cesty?
ifan23 nie. ide o to ze ak prenajmem svoje sukromne auto svojej sro za 300/mesiac, tak na konci roka budem ako fyzik musiet zaplatit dan 19% z 12x300. Preto tuto dan chcem znizit na minimum a chcel by som vediet za kolko ho mozem prenajat svojej fimre aby to preslo na danovom a aby som platil co najmensiu dan ako fyzik
ivka70 akonahle jej to prenajmes, ide o podnikanie, kedze ide o opakovanu cinnost (za ucelom zisku),
pre teba by bolo jednoduchsie , ak ho budes pouzivat ty, uctovat si jeho pouzivanie cez pracovne cesty pre sro (co spolocnik/kontel moze ...tam to je nedanene
ifan23 dakujem
veronikasad Prečo ho chces prenajímať? Ak si spoločník alebo konateľ, môžeš ho používať na pracovné cesty a uplatňovať si sadzbu základnej náhrady a spotrebu PHM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    prenajom sukromneho vozidla firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.