Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

Ahojte poraďáci...viem,že moja otázka tu už odznela niekoľko krát,pozerala som si aj archív ale nie je mi to jasné.
Mala som pracovníčku , ktorá k 31.8.2006 ukončila prac.pomer v našej firme,teraz si požiadala o preplatenie zvyšnej časti dovolenky za rok 2006...nie je mi jasné,či sa platia z toho aj odvody do ZP a SP...a pri výpočte aj keď ju už nemám v stave sa mi uplatňuje nezdaniteľná časť...je to správne?
Prosím o odpoveď...ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jeniffer
    Ahojte poraďáci...viem,že moja otázka tu už odznela niekoľko krát,pozerala som si aj archív ale nie je mi to jasné.
    Mala som pracovníčku , ktorá k 31.8.2006 ukončila prac.pomer v našej firme,teraz si požiadala o preplatenie zvyšnej časti dovolenky za rok 2006...nie je mi jasné,či sa platia z toho aj odvody do ZP a SP...a pri výpočte aj keď ju už nemám v stave sa mi uplatňuje nezdaniteľná časť...je to správne?
    Prosím o odpoveď...ĎAKUJEM
    Akej zvyšnej časti? Nemala preplatenú nevyčerpanú dovolenku pri odchode z PP?

    Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

    Jeniffer
    nemala vyčerpanú dovolenku za rok 2006 ..takže pomernej časti ku dňu skončenia pracovného pomeru...ostalo jej tam
    25/12 *8......17 dní

    Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

    Jeniffer
    odišla narýchlo dohodou,pretože 1.9.06 nastupila do inej firmy....a teraz sa zistila,že jej preplatená dovolenka nebola,tak podala si u nás žiadosť o preplatenie dovolenky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jeniffer
    nevyčerpaná dovolenka sa MUSÍ preplatiť vždy pri odchode???
    Iba vtedy sa môže preplatiť.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Farks
    Prečo nemala vyplatené nevyčerpanú dovolenku v mzde za august?
    Asi na to zabudli
    Môžeš jej ju normálne preplatiť teraz. Odvody nepôjdu ani do ZP ani do SP, len sa to zdaní. Tá nezdaniteľná časť by bola v poriadku keby ju nemala uplatnenú inde, ale ako píšeš odišla hneď do nového zamestnania, a tak predpokladám, že u nich má podpísané vyhlásenie a uplatňuje si nezdaniteľnú čiastku.
    V tom prípade jej musíš uplatnenie nezdaniteľnej čiastky vo svojom programe zrušiť a odviezť zo sumy preplatenej dovolenky daň 19%.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jeniffer
    nemala vyčerpanú dovolenku za rok 2006 ..takže pomernej časti ku dňu skončenia pracovného pomeru...ostalo jej tam
    25/12 *8......17 dní
    Takto je to potom v poriadku, myslela som, že za celý rok si chcela dať preplatiť, pričom má nárok len na pomernú časť, tak ako píšeš.
    Takže k odpovedi: preplatená dovolenka nepodlieha odvodom, iba dani.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Farks
    no mala by sa. Navrhujem Ti, aby si vypočítala náhradu za nevyčerpanú dovolenku, nezdaniteľnú časť uplatníš a taktiež sa platia aj odvody.
    Ako som písala v predchádzajúcom príspevku, NČ nemôže uplatniť, ak si ju dotyčná osoba uplatňuje už u nového zamestnávateľa.
    Odvody z preplatenia dovolenku nepôjdu, pretože je to plnenie po skončení PP.

    Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

    Jeniffer
    Nemusím prepočítavať,program mi to urobí automaticky,lpo zadaní hodín dovolenky len som nevedela ako je to s tou nezdaniteľnou časťou,ona si ju predsa uplatňuje už v inej spoločnosti...

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Jeniffer
    Nemusím prepočítavať,program mi to urobí automaticky,lpo zadaní hodín dovolenky len som nevedela ako je to s tou nezdaniteľnou časťou,ona si ju predsa uplatňuje už v inej spoločnosti...
    A práve preto jej ju už ty nemôžeš uplatniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.