Zavrieť

Porady

Aký kurz použiť?

Ahojte, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Skúsim to napísať, čo najzrozumitelnejsie.
Mam prijatú objednávku na 357 UDS- k objednávke prišli dve faktúry- 340 UDS (313,65€)a 17UDS(15,68€). Tieto faktúry som prepocitala kurzom z predošlého dňa. Klient však urobil úhradu objednávky, a banka stiahla platbu len v eurách. Z účtu stiahlo 340,75€. Není tam uvedený žiadny kurz, podľa ktorého to bolo prepočítané. Ako mám v tomto prípade postupovať aby mi sedeli € aj UDS? Aký kurz použiť? Skúšala som kurz banky, kurz zo dňa pred, no prepočet nesedí. Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Kurz podľa výpisu je predsa 340,75€/357USD = 0,9545, nerieš, že nevieš, odkiaľ ho má banka, to predsa nie je tvoj problém
    Takže za 340USD ti stiahli 324,52€, čiže kurzový rozdiel 10,96€ a za druhú 16,23€, takže kurzový rozdiel 0,55€
    Naposledy upravil tigy : 06.10.23 at 10:52
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ricky1 Ďakujem. To som nevedela, či si ten kurz môžem v podstate "vymyslieť", keďže nie je nikde uvedený ako v ostatných prípadoch. No ina možnosť tam zrejme nie je. Mam 8 takych objednávok, tak to idem tak urobit. Ešte raz ďakujem
    tigy Ty si si ho "nevymyslel", je to kurz, ktorý banka použila a tebe neostáva iné, len to akceptovať
    misoft Stačí ujovi Gúgeľovi zadať "kurz €/dolar"
    https://ix.sk/YcPt2
    a vyhodí ti prehľad kurzu - dokonca sa v ňom dá pohybovať aj dozadu. Aktuálne je cca 0,95
    https://ix.sk/euaL5
    Ricky1 Áno, kurzy používam bežne, a viem si ich vyhľadať. No na dátum vystavenia faktúr taky kurz proste nebol. Preto som zadala otázku. Ale ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.