Zavrieť

Porady

Vrátenie omylom zaplatených preddavkov poistného na ZP

Ludkovia ak môžte skúste mi napísať váš názor na toto:
Z plnenia po skončení PP (preplatenie dovolenky) sme nedopatrením odviedli preddavky do ZP. Teraz by sme ich chceli pýtať späť. Napíšem na ZP žiadosť, nulý opravný výkaz (lebo v tejto ZP bol len tento jeden zamestnanec), peniaze mi vrátia, 4% z tejto sumy zdaním a vyplatím zamestnancovi. Nebude mať podľa vás DÚ nejaké výhrady? Nevyrubia mi pokutu z omeškania? Lebo zamestnancovi vlastne vznikol nárok na túto sumu 5/2006 a to je 5 mesiacov. Či to mám nechať tak? Ale to by som nerada, lebo predsa sú to zamestnancove peniaze a má na ne nárok.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Netka
    Ludkovia ak môžte skúste mi napísať váš názor na toto:
    Z plnenia po skončení PP (preplatenie dovolenky) sme nedopatrením odviedli preddavky do ZP. Teraz by sme ich chceli pýtať späť. Napíšem na ZP žiadosť, nulý opravný výkaz (lebo v tejto ZP bol len tento jeden zamestnanec), peniaze mi vrátia, 4% z tejto sumy zdaním a vyplatím zamestnancovi. Nebude mať podľa vás DÚ nejaké výhrady? Nevyrubia mi pokutu z omeškania? Lebo zamestnancovi vlastne vznikol nárok na túto sumu 5/2006 a to je 5 mesiacov. Či to mám nechať tak? Ale to by som nerada, lebo predsa sú to zamestnancove peniaze a má na ne nárok.
    Ďakujem.

    Prosím poraďte.

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    neskusala si volat do poistovne. Mne sa taketo nieco stalo a povedali mi, ze to mam nechat na rocne zuctovanie

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Netka
    Ludkovia ak môžte skúste mi napísať váš názor na toto:
    Z plnenia po skončení PP (preplatenie dovolenky) sme nedopatrením odviedli preddavky do ZP. Teraz by sme ich chceli pýtať späť. Napíšem na ZP žiadosť, nulý opravný výkaz (lebo v tejto ZP bol len tento jeden zamestnanec), peniaze mi vrátia, 4% z tejto sumy zdaním a vyplatím zamestnancovi. Nebude mať podľa vás DÚ nejaké výhrady? Nevyrubia mi pokutu z omeškania? Lebo zamestnancovi vlastne vznikol nárok na túto sumu 5/2006 a to je 5 mesiacov. Či to mám nechať tak? Ale to by som nerada, lebo predsa sú to zamestnancove peniaze a má na ne nárok.
    Ďakujem.
    Ja by som to určite napravila. Čakať na ročné zúčtovanie podľa mňa nie je dobrý nápad, pretože zamestnanec možno nebude povinný si ho robiť.
    Poslala by som opravný výkaz za ten mesiac spolu so žiadosťou o vrátenie omylom zaplatenej sumy a zamestnancovi by som to doplatila.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jankasm
    Poslala by som opravný výkaz za ten mesiac spolu so žiadosťou o vrátenie omylom zaplatenej sumy a zamestnancovi by som to doplatila.
    Súhlasím s týmto riešením. Vznikol okrem záväzku voči zamestnancovi aj nedoplatok na dani voči DÚ a čím neskôr sa tento nedoplatok vyrovná, tým vyššie bude penále z omeškania (DÚ ho možno nevyrúbi ihneď, zvykne napočítať všetky "sklzy" aj za tri roky spätne).

    (Ako zvyknem písať: urob nápravu ihneď, budeš kľudne spať už dnes)

    Vrátenie omylom zaplatených preddavkov poistného na ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.