Zavrieť

Porady

Rekreačný príspevok

Môžem vyplatiť rekreačný príspevok podľa § 152a zák.práce.....ak zamestnanec absolvuje pobyt od 17.12. až 21.12.2023. No keďže má 30 dní na predloženie dokladov a my poukazujeme mzdy za december už 21. 12.2023 v deň keď mu končí pobyt, tak reálne bude mať príspevok vyplatený až v januárovej mzde. Môže byť s tým problém pri prípadnej kontrole?
5 komentárov     zbaliť
Negoce nie nemôže byť problém, prečo? na potvrdení o zdaniteľnom príjme predsa máte kolónku s textom:" príspevok na rekreáciu za predchádzajúci kalendárny rok", riadok č. 07a......
pokojne vyplaťte v roku 2024, alebo jej vyplaťte cez pokladňu, v roku 2023 do ML iba zapíšeš
Mirka80 Ja mam problém ze mi to nechce mzdarka uplatniť za rok 2023, pobyt bol v decembri aj platba, doklady som predložila do 30 dní, mzdy odišli 4.1.24
Tvrdí mi žeby musela otvoriť december v Olympe
Negoce mzdárka si potrebuje naštudovať zákon......
aj v potvrdení o zdaniteľnej mzde je kolónka s rekreačným príspevok za aktuálny rok a za rok predchádzajúci......
napíšte na FS SR, opýtajte sa tam, dostanete odpoveď a dajte to mzdárke na preplatenie......
chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.financnasprava.sk//_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Vzory_tlaciv/Zavisla_cinnost_5ZD/2023/2023.04.27_POT395v23.pdf

riadok 07: Na riadku 07 sa uvádza suma príspevku na rekreáciu poskytnutého zamestnávateľom zamestnancovi podľa § 152a Zákonníka práce v zdaňovacom období, za ktoré sa potvrdenie vystavuje, ktorá je podľa § 5 ods. 7 písm. b) zákona oslobodená od dane (max. 275 € za príslušný kalendárny rok a max. 275 € za predchádzajúci kalendárny rok). Na riadku 07a zamestnávateľ uvádza sumu príspevku, ktorá sa považuje za príspevok predchádzajúceho kalendárneho roka, pričom táto suma je zahrnutá v sume aj na r. 07.
Negoce https://www.financnasprava.sk/sk/ele...laciva-zc-5zdp
tlačivo Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.....
Mirka80 Ďakujem uz viem viac ako ona
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Nie, nemôže. On má povinnosť, do kedy Vám musí predložiť doklady. Ak ich predloží neskoršie a vy mu ich uznáte, nikde nie je žiaden problém. Ináč dosť zaujímavé, že výplaty za december poukazujete v poslednej tretine mesiaca, podľa mňa si to napísala zle. 21.12.23 zrejme robíte výplaty za 11/23. Alebo máte veštecké gule a viete vopred, koľko dní v danom mesiaci pracovník odpracuje?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Negoce Nandy dátum poukázania mzdy za 12/2023 je správne napísaný, takto to robí štátna správa na SK (vždy na konci kal. roka)
    Nandrolon Dobrá haluz. A za 11/2023 a 1/2024 kedy dorazí mzda na účet?
    Negoce moja vlastná sestra robí v BB v štátnej správe, robí účtovníčku ..... za 11/2023 a 1/2024 idú mzdy v riadnom výplatnom termíne ......vyplatiť výplatu skôr nie je zakázané
    Nandrolon Nie je to zakázané, ale neodpovedala si mi na otázku. Daj konkrétne /nemusia to byť presné/ dátumy.
    Lebo ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale keď za 11/23 ide v riadnom termíne a aj v 1/24, tak vlastne v decembri prídu na účet 2 výplaty a ďalšia až vo februári? Je to choré. A to nerozoberám extrémy, že niekto napr. 23 decembra zomrie. Budú od pozostalých pýtať časť výplaty späť? Celé sa mi to nezdá, ale nemám nikoho v štátnej správe, tak sa nemôžem opýtať....
    Negoce odpovedala som na tebou zadanú otázku:
    "A za 11/2023 a 1/2024 kedy dorazí mzda na účet? "
    moja odpoveď:
    "za 11/2023 a 1/2024 idú mzdy v riadnom výplatnom termíne"
    Nandrolon Chcel som približný dátum, nedalal si.ňTak sa opýtam priamo. Tvoja sestra po poslednej výplate dostane ďalšiu až v kalendárnom mesiaci február 24 a v decembri dostala 2 naraz?
    Negoce výplatný termín majú do 10. dňa nasledujúceho mesiaca.....
    teda za 11/2023 dostala výplatu do 10 12 2023, za 12/2023 dostala výplatu na konci roka 2023, za 1/2024 dostane výplatu do 10 02 2024
    Nandrolon Bolo by asi úsmevné vedieť dôvod takejto mzdovej politiky ako v kocúrkove.
    Iba, že by to nebola pravda a netýkalo sa to celej štátnej správy.
    ivka70 Nielen statna sprava takto vyplaca decembrovu mzdu. Robia to aj sukromne podniky, napr. Henkel.
    veronikasad Nandy, je veľa firiem, nielen v štátnej správe, ktoré dochádzku uzatvárajú skôr. Neviem ako riešia prip.PN-ky, nechcela by som to robiť, naozaj kocurkovo v SP...
      zbaliť

    Rekreačný príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.