Zavrieť

Porady

Ako dosiahnuť vyššiu podporu v nezamestnanosti?

Môže mi niekto poradiť, či by bolo pre mňa výhodnejšie ísť pred ukončením pracovného pomeru na OCR alebo radšej čerpať dovolenku?
Mám ešte 8 dní dovolenky a chcela som vedieť či je mi lepšie ísť na OCR a nechat si zvyšnú dovolenku preplatiť.. Alebo napr. vyčerpať si časť dovolenky 5 dní a 3 dni si nechám preplatiť..
Mám tam odpracovaných necelých 7 rokov, takže nárok na podporu mám, ale chcela som to urobiť tak, aby mi vyšla výška podpory, čo najvyššia. Ďakujem za info
Negoce preplatená dovolenka pomáha ak je v mesiaci preplatenia dosiahnutý VZ pod max. sumu , to je v závislosti aj od počtu dní....
v tvojom prípade, to pomôže, ale zanedbateľne
Bublifuk1000 Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Preplatenie dovolenky výrazne navýši výšku vymeriavacieho základu pre výpočet dávky v nezamestnanosti len pri ukončení pracovného pomeru dohodou po ukončení rodičovskej dovolenky, čo nie je tvoj prípad.
    Pomôže - ak máš nárok - vyplatené odstupné...

    Ako dosiahnuť vyššiu podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.