Zavrieť

Porady

Spotrebná daň z liehu

Ahojte poraďáci. Chcem sa opýtať,či som povinná požiadať o predaj spotrebiteľského balenia v daňovom voľnom obehu colný úrad? Vediem účtovníctvo reštaurácii, ktorá predáva alkohol, ktorý je rozlievaný a nie predávaný ako balenie. Lebo podľa zákona 278/2006 §44,§51f mi to nie je jasné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martaf je offline (nepripojený) martaf

    martaf
    áno, do 31.10.2006 ak ak je to szco vypis zo ZR, ak je to sro tak vypis z OR nie starsi ako 30 dni a vypis z registra trestov konatela a zodpovedneho zastupcu tiez nie starsi ako 30 dni, vsetko originaly, ziadost a prilohu si najdes na www.colnasprava.sk, alebo ak chces a posles mi emilovu adresu tak ti vzory mozem poslat

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    ahojte poradaci, potrebovala by som poradit,
    firma predavala alkohol a cigarety ako restauracia, sro-ka sa ale predalaa novy majitel nebude predavat ani cigy ani alkohol,co vsetko treba v tomto pripade urobit, pripadne kde a co treba odhlasit ci nahlasit, kazdy mi radi ine tak neviem

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    korduľa
    ahojte poradaci, potrebovala by som poradit,
    firma predavala alkohol a cigarety ako restauracia, sro-ka sa ale predalaa novy majitel nebude predavat ani cigy ani alkohol,co vsetko treba v tomto pripade urobit, pripadne kde a co treba odhlasit ci nahlasit, kazdy mi radi ine tak neviem
    v zakone je uvedene, ze colny urad odoberie odberny poukaz,
    c) odberný poukaz nebol použitý na nákup liehu oslobodeného od dane v priebehu 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov od dátumu jeho vydania,

    takze podla toho by nebolo treba na colny urad nahlasovat nic,ale neviem co danovy urad,

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Musí sa firma na colnom úrade registrovať, ak k 31.12.2006 zruší živnosť? Myslím, že nie. Okolie tvrdí, že áno.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    Janiela
    Musí sa firma na colnom úrade registrovať, ak k 31.12.2006 zruší živnosť? Myslím, že nie. Okolie tvrdí, že áno.


    (4) Colný úrad vyradí právnickú osobu alebo fyzickú osobu podľa odseku 3 z evidencie podnikov, ak

    a) nedodržiava povinnosti podľa odseku 3 a výzvy colného úradu a ani uloženie pokuty neviedli k náprave,
    b) jej zaniklo živnostenské oprávnenie,
    c) požiada o vyradenie z evidencie podnikov

    ivoliska je offline (nepripojený) ivoliska

    ivoliska
    Je možné poslať Oznamenie colnému uradu o spotrebnej dani...§44 105/2007 z.z aj ELEKTRONICKY???

    Odpovie mi niekto? PROSIM
    Naposledy upravil ivoliska : 09.10.06 at 11:25

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Lulaaa
    Ahojte poraďáci. Chcem sa opýtať,či som povinná požiadať o predaj spotrebiteľského balenia v daňovom voľnom obehu colný úrad? Vediem účtovníctvo reštaurácii, ktorá predáva alkohol, ktorý je rozlievaný a nie predávaný ako balenie. Lebo podľa zákona 278/2006 §44,§51f mi to nie je jasné.
    Prečítaj si detailne ustanovenie § 44 ods. 3 v znení ktoré bude účinné od 1. januára 2007, máš tam jasne napísané:
    ..., alebo predaj alebo iný výdaj zo spotrebiteľského balenia konečnému spotrebiteľovi...
    Naposledy upravil Excise Duty : 10.10.06 at 13:05

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    korduľa
    ahojte poradaci, potrebovala by som poradit,
    firma predavala alkohol a cigarety ako restauracia, sro-ka sa ale predalaa novy majitel nebude predavat ani cigy ani alkohol,co vsetko treba v tomto pripade urobit, pripadne kde a co treba odhlasit ci nahlasit, kazdy mi radi ine tak neviem
    Pozri ustanovenie § 44 ods. 1 v znení, ktoré bude účinné dp 31. decembra 2006 a poriadne si prečítaj predposlednú vetu.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    ivoliska
    Je možné poslať Oznamenie colnému uradu o spotrebnej dani...§44 105/2007 z.z aj ELEKTRONICKY???

    Odpovie mi niekto? PROSIM
    Ak si prečítaš ustanovenie § 44 ods. 8 v znení, ktoré bude účinné ešte do 31. decembra 2006, nájdeš tam odpoveď.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Janiela
    Musí sa firma na colnom úrade registrovať, ak k 31.12.2006 zruší živnosť? Myslím, že nie. Okolie tvrdí, že áno.
    Bavíme sa o povolení na predaj spotrebiteľského balenia liehu a nie o registrácii. Nie je rozhodujúce, čo hovorí okolie ale to, čo je napísané v zákone. Pozri ustanovenie § 51f ods. 13 písm. c). Ak firma k 31.12.2006 ruší živnosť, logicky ani nemôže podať žiadosť!
    Naposledy upravil Excise Duty : 10.10.06 at 15:49
    Ahojte, prosím o radu, čo mám napísať na žiadosť o povolenie na predaj "spotreb. bal. liehu" colnému úradu, keď som bistro. Som povinná pýtať od každého občianku a evidovať komu nalievam a dať im zoznam alebo čo, nie som predsa konečný spotrebiteľ. Ďakujem

    betulka je offline (nepripojený) betulka

    konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac betulka
    keď podávaš mesačné hlásenie pre colný úrad, ak predávaš alkohol v SBL v predajni.. tak 1. vôbec nemusíš podávať predaj resp. výdaj liehu v SBL, ale ak chceš tak tam uvedieš konečný spotrebiteľ a narátaš celkový predaj alkoholu za celý mesiac.

    ozin je offline (nepripojený) ozin

    ozin
    Neviem nájsť tú žiadosť , ak je možné prepošle mi na mail žiadosť o vydanie registrácie ? Môj e-mail Arisska@post.sk, ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.