Zavrieť

Porady

13 komentárov     zbaliť
Negoce žiadne, ak sa s bytom nič iné nedialo , iba to darovanie
buchač Negoce (Dnes 12:19) žiadne, ak sa s bytom nič iné nedialo , iba to darovanie
==================
Nesúhlasím.
Tara1 Už pár rokov nesledujem žiadne daňové záležitosti, ale odpoveď Negoce sa mi akosi nepozdáva.
buchač Tara1 (Dnes 12:35) Už pár rokov nesledujem žiadne daňové záležitosti, ale odpoveď Negoce sa mi akosi nepozdáva.
====================
Samozrejme, že sa nepozdáva...
Predsa ty musíš ísť urobiť zmenu = zánik daňovej povinnosti-
Syn urobí opak = podá daňové priznanie na vznik daňovej povinnosti.
veronikasad Juraj, ak negoce píše o povinnostiach voči DU, tak s ňou súhlasím. Oznamovacie povinnosti kupujúceho aj predávajúceho treba splniť voči príslušnému miestnemu, mestskému uradu
Negoce "Tak vidíš, - nám se nevěří! "

pre Tara1: pozri si ZDP, v akých prípadoch sa z majetku, kt. bol darovaný matkou - synovi sa platí daň z príjmu , v prípade, že bolo iba darovanie
veronikasad Z otázky nie je celkom zrejme či sa pýta na daň z príjmu alebo daň z nehnuteľností...
Negoce Veronika, otázka bola položená všeobecne........
môže mať aj iné povinnosti, napr. pri odkupovaní "štátnych" bytov viazali novú majiteľku držbou nehnuteľnosti 10 rokov (nemohla prevádzať, darovať, vymeniť), pretože by musela doplatiť do fondu
marjankaj Pýta sa všeobecne. Teda odhlásenie z dane z nehnuteľností a prihlásenie. Netýka sa to napr. Dane z motorových vozidiel ani DPH a iných daní.
veronikasad Čo ma daň z motorových vozidiel a DPH spoločne s darovaním bytu v súkromnom vlastníctve?
marjankaj No nič, pýtala sa všeobecne na dane. A je ešte viac daní. Napr.dan za psa.
buchač veronikasad (Dnes 13:28) Juraj, ak negoce píše o povinnostiach voči DU, tak s ňou súhlasím. Oznamovacie povinnosti kupujúceho aj predávajúceho treba splniť voči príslušnému miestnemu, mestskému uradu
----------------------------------
buchač (Dnes 12:42)
Predsa ty musíš ísť urobiť zmenu = zánik daňovej povinnosti-
Syn urobí opak = podá daňové priznanie na vznik daňovej povinnosti.
=================
...a píšem snáď ja niečo iné ?

Predaj a či darovanie....tak v tomto prípade je to úplne jedno.

...a daň z darovania predsa neexistuje...či ?
Tak tu nemiešajte žiadne daňové úrady.
veronikasad Že daň z darovania bola zrušená vieš ty, ja... Nemusí vedieť zadávatelka... Možno to už dlho trvat nebude...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Priznanie k dani z nehnuteľností podáva:
    fyzická osoba, ktorej pribudla nehnuteľnosť alebo nastala zmena oproti vlaňajšiemu roku, a to do 31.1.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tara1 Presne toto som si myslela aj ja, ale tie zákony sa tak rýchlo menia. Tu na Porade vždy dobre poradia. Ďakujem. Takže - ja nič a syn DP.
    marjankaj Ty nemáš žiadnu zmenu?
    Tara1 Keď to tu čítam, tak asi áno. Jasné, že ste mi pomohli a všetkým ďakujem.
      zbaliť

    V minulom roku som darovala byt synovi. Aké máme daňové povinnosti obaja?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.