Zavrieť

Porady

Použíčanie firemného nákladného vozidla.

Prosím vás za akých podmienok môžem požičať firemné nákladné vozidlo známemu na prevoz materiálu na stavbu ? Dakujem
3 komentárov     zbaliť
buchač CasperMilan
Členom od 26.08.09
https://www.porada.sk/member.php?u=143259

...a je to jasné, že o čo ide.
bodliak Ide o to, že miesto odpovede (ktorú nepoznáš) lustruješ ako frustrovaný eštébák.
CasperMilan ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Predpokladám, že sused nie je tvoj zamestnanec, aby si požičanie auta na súkromné účely mohol nazvať zamestnaneckým benefitom a auto, ktoré chces požičiavať, používaš na prepravu pekárenských výrobkov.

    Ak sa chces vyhnúť problémom s hygienou (UVZ), auto po použití určite nebude stačiť pozametať... Chcel si pomôcť susedovi, ale radšej mu doporuc, aby si na príležitostnú prepravu stavebného materiálu objednal auto z firmy, ktorá ich na tento účel prenajíma.
    Nie je od veci ani upozornenie poradakov na zodpovednosť za prip.skodu spôsobenú neopravnenou osobou.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 S autom určeným na prepravu nebalených potravín(pečivo) by som to radšej ani len neskúšal.
    Dnes stavebniny s radosťou dopravia odberateľovi tovar až do domu.
    Na druhej strane na občasnú prepravu materiálu(okrem vlastného) nepotrebuješ mať živnostenské oprávnenie.
    v každom prípade vodič auta musí mať pracovný vzťah s majiteľom vozidla a byť vybavený patričnými dokladmi
    veronikasad Pavol, tu zrejme ide o zapozicanie vozidla bez vodiča firmy...
    Ak by išlo o vozidlo s vodičom a preprava vyfakturovana a vozidlo sa nepoužíva na prepravu pekárenských výrobkov, nevidím žiadny problém.
    buchač pavol54 (Dnes 09:21)
    v každom prípade vodič auta musí mať pracovný vzťah s majiteľom vozidla
    ====================
    Amen...
    Teraz sa už len rozhodnúť, či má jeden nad takýmto názorom plakať alebo sa smiať.
    pavol54 veronika preto som to napísal hned v prvej vete
    pavol54 len dovtedy kým nespraví vodič nehodu a následky znáša majiteľ vozidla a ešte niečo o subjektívnej zodpovednosti majiteľa vozidla
    veronikasad Juraj, neplač... Ak má firma v predmete podnikania prenájom motorových vozidiel, platia iné pravidlá. Toto nie je taký prípad...
    buchač Na tými blbosťami je škoda čo i len slzu pustiť...a od rehotu mám svalovku na bruchu z tých chujovín, čo tu čítam...
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ty si majitelom auta ako konatel resp. vlastnik firmy? Ak ano, tak by si to mal vediet. Ak nie, tak to ani neskusaj, pretoze si riskujes o riadny pruser (kradez auta, veskera nahrada skody a pod.)
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    CasperMilan Ano som konatel firmy, takze da sa to alebo nie ? Dakujem
    Martuk to si co za konatela, ked toto nevies? No boha. Takze asi takto: so znamym sa dohodnes na tom, kolko ti da na palivo, odkedy dokedy moze mat auto pozicane a pripadne ako mieni a ci bude ochotny riesit prusery (pokuta, nehoda a pod.). Chran nas satan pred takymito podnikatelmi. Ako mozes podnikat a zarabat, ked nevies zakladne veci?
    CasperMilan Takze musi byt spisana dohoda o zapozicani auta ? Je problem komunikovat slusne , bez nadavok ? Dakujem
    Martuk to podnikas 1. den a uplne prvy krat? co tak pouzit uja gugla? Mozes pozicat ustne, na dobre slovo, alebo pisomne, kde treba specifikovat vsetky detaily. Co myslis, ktora varianta je lepsia?
    Martuk 1. alebo 2.?
    CasperMilan Nevenujem sa doprave ale výrobe a na rozvoz vyrobkov pouzivame vlastne auta.
    CasperMilan Vedeli by ste mi poslat nejaky oskaz lebo som na googli nic konkretne nenasiel, jesine pozicanie auta zamestnancovi . Dakujem
    Martuk vlastne alebo firemne? sa ti to nejak pletie. Kurna, tak s nim spis dohodu o zapozicani (ked nevies, co tam ma byt, tak sa porad s pravnikom, ja ti to tu vypisovat nebudem), alebo nech si znamy pozicia auto z pozicovne a mas pokoj. V pozicovni mu vsetko vysvetlia.
    CasperMilan Dakujem za radu ved vas nikto neprosi o vypisovanie odpisali ste sam a dobrovolne . Stranka sa vola porada takze si sem ludia chodia po bud po radu alebu chcu niekomu poradit. Vy ste tu koli comu ? Dakujem
    Ps som pekar so sieťou pekarni a cca 700 zamestnancami, snad nemusim mat prehlad o vsetko? Ak sa ma sused spyta ci si moze sem tam pozicat nakladne auto nepoletim s tým za pravnikom.
    Dufal som ze najdem niekoho inteligentneho na porade.
    Martuk ntvl ja som ti poradil normalne.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bodliak (Dnes 20:39) Ide o to, že miesto odpovede (ktorú nepoznáš) lustruješ ako frustrovaný eštébák.
    ====================
    1. Ide o to, že ty - podliačik - si jedno neskutočné hovado.
    Len tu sliediš, podyebuješ a urážaš...no nič normálne nedáš.

    2. Ide o to, že ty - Casper - si len ďalší falošný nick niekoho, kto tu má tých nickov viacero.
    Je totiž nenormálne, ak sa niekto registruje na fórum a je v nečinnosti bez príspevku toľko rokov.

    3. Ide o to, že ak ty - Casper - si (ako vravíš konateľ), tak veľký súhlas s Martukom.
    Konateľ o ničom, ak nevie ani len Google používať a nájsť si vzor príslušnej zmluvy.

    4. Keď ty - Casper - nevieš, čo máš robiť, tak nepožičiavaj auto.
    Alebo ho požičaj...ale ak k niečomu dôjde, tak sa nečuduj.

    P.S.:
    Pre vás obidvoch - mudrlantov - snáď len poznámka.
    Pred dvoma mesiacmi som mal požičanú dodávku na prevoz materiálu.
    Čo myslíte ... čo som asi podpísal ???
    Naposledy upravil buchač : 11.01.24 at 19:12
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Blachsus mas na mysli falosne alternicky Liptak, wilby, redjohn ?
    bodliak iba si potvrdil, že si frustrovaný zbytočný eštébák
    buchač Blá, blá, blá....vieš aj niečo iné ?
    Aj tak nikdy nič neporadíš....tak čo s takým dilinom.
    Vezmi radšej poriadny kus silného povrazu a choď sa už konečne obesiť...

    Ako je Casper zbytočný konateľ, tak ty si rovnako zbytočný (podľa profilu vraj) riaditeľ. Takých blbečkov je na svete habadej...
    Nandrolon Počuj, tvoje NONSTOP mínuskovanie ti kompenzuje tvoj NONSTOP ovisnutý penis?
    :-))))))))))))))))))))))))))))))))))
      zbaliť

    Použíčanie firemného nákladného vozidla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.