Zavrieť

Porady

Odmeny - pracovné výročie a výška dôchodku

Mám kolegyňu, ktorá poberá dôchodok a ešte stále pracuje. V auguste 2024 bude mať pracovné výročie 45 rokov. Chce odísť v marci, ale ja ju nahováram, aby ešte potiahla, ale nerada by som jej tým uškodila. Mohlo by prijatie tejto odmeny nejakým zásadným nepriaznivým spôsobom ovplyvniť výšku jej dôchodku?
Negoce opačne, veď odmena bude zaťažená odvodmi, tak v 3/2025 sa jej zohľadní vo zvýšenom dôchodku (budú to drobné €) nepoškodí si........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže sa príjem z posledného roka pri nástupe na dôchodok do VZ pre jeho výpočet nezapočítava, tak jej tá odmena nijako neuškodí ani nepomôže, nemá teda nijaký vplyv na výpočet výšky dôchodku. Posledné obdobie započítania bude rok 2023.
    Opravujem sa, akosi som prehliadla to, že už poberá dôchodok.
    Odpoveď bude teda taká, že tá odmena jej isto pomôže pri úprave dôchodku.. Odmena jej ho teda v žiadnom prípade nepoškodí ale isto navýši.
    Naposledy upravil Tweety : 18.01.24 at 12:04
    veronikasad Nesúhlasím, dôchodok už poberá, bude končiť pracovný pomer.

    Odmeny - pracovné výročie a výška dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.