Zavrieť

Porady

prezimovanie chryzantém - súrne

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako mám prezimovať odrezky z chryzantém? Na internete som našla všeličo, ale toto nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

    Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac milka 60
    Ela 77 , ja mám kvety pokial nezmrznú , potom ostrihám na výšku 2 prstov a odložím, na jar dám von a po narastení si urobím nové , neviem , či je to správne , ale osvedčilo sa mi , ale čítala som ,že aj s kvetmi - suchými , môžu prečkať zimu a strihať na jar
    Naposledy upravil milka 60 : 08.11.11 at 21:37 Dôvod: oprava

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pozor aj na to,ake chryzamtemy kupujes !
    Radsej kupit od babiek na trznici,alebo od domacich pestovatelov,tie su odolnejsie,ako kupovane v hypermarketoch. Tie su iba umelo,narychlo vypestovane,ale su malo odolne na nase podmienky a nase zimy.Aj zemina v crepnikoch je iba taka lahka,ktora moc korene v chlade neochrani.Prezimuje iba maloktora...

    Tohto roku predavali v Kauflande krasne chryzamtemy,ale vraj "jednorocne"...takze do dusickach vyhodit... Este ze boli taki férovi a napisali to.

    rede je offline (nepripojený) rede

    rede
    Prezimovať chryzantémy môžeš tak, že povyberáš na jeseň pôvodné korene, zasadíš ich do nádob, zasypeš zeminou, zaleješ vodou a necháš vonku v chládku, kým neprídu mrazy. Potom ich premiestniš do svetlej a chladnej miestnosti, tam ich občas polievaš (len aby bola zemina mierne vlhká), môžeš aj posypať snehom. Na jar ich dáš aj s nádobami do skleníka alebo do fóliovníka, keď nemáš, urobíš prekrytie s fóliou a polievaš, keď výhonky trochu spevnia a narastú, nastriháš odrezky, ponoríš do stimulátora a nasadíš nahusto do bedničky s rašelinou, zeminou a prieskom. Musíš tieniť. Keď zakorenia presadíš na záhon alebo do kvetináča.

    monte je offline (nepripojený) monte

    monte
    ak sa jedná o nezakorené odrezky, namočím do stimulátora a nechám zakoreniť v perlite s trochou rašeliny pri vyššej teplote, cca o 6 týždňov zasadím do malého črepníka, mierne prihnojím a potom prezimujú v svetlej chladnej miestnosti, mierne polievam a udržujem vzdušnú vlhkosť..

    rede je offline (nepripojený) rede

    rede
    Dá sa aj tak, ako píše Monte, ale je tam riziko veľkých strát. Musíš mať fakt perfektné podmienky na pestovanie. Ja osobne by som doporučila radšej nechať prezimovať pôvodné rastlinky a na jar ich rozmnožovať, výsledok je rovnaký, pretože na jar ich musíš aj tak zaštipovať. Myslím si, že ak zakorenia za 6 týždňov, je už december, ešte ich presadiť a starať sa o ne, že je to zbytočne veľa roboty. Jednoduchšie je jarné rozmnožovanie a bez menšieho rizika. Záleží však od toho aké kto má podmienky.

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    ja som len kvetinač s chryzantemou odložila do komory a na jar vysadila von nové výhonky som rozsadila do zeme

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Záleží od druhu chryzantén - drobnokveté väčšinou môžeme zasadiť do zeme,
    prihrnúť rašelinou,čečinou a dobre prezimujú vonku. Veľkokveté musíme dať
    do črepnikov a prezimovať v chladnejšej a tmavšej miestnosti a minimálnym
    polievaním

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    skúsim trocha vytiahnuť túto tému, Už som prezrela všetko možné, o tom ako prezimovať aj o tom ako ich pestovať a rozmnožovať, len mi akosi uniká stále to, keď ich dáme napr. teraz dnu do chladnej pivnice, alebo miestnosti, alebo hoci niekto aj do skleníka von, tak čo s nimi. Sú predsa teraz práve zakvitnuté. Nejak mi v tých radách chýba čo s tými kvetmi teraz . Treba ich pred odložením na zimu zostrihať????Na ako krátko, alebo nechať také zakvitnuté a bez rezania do jari.???

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Vďaka, konečne viem to čo som chcela, ale ozaj to v tých všetkých radách akosi nie.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Ja som nasiel taku fialovu chryzantenu vo vrbinach pri rieke. Tato je zrejme naucena zimovat.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    neviem,či chryzantémy treba špeciálne zimovať,já ich mám vysadené v záhrade stále,a ak mám črepníkové tak na zimu črepy zakopem do zeme,niekedy ich ani neostrihám nechám ich zaschnuť a na jar,odstránim suche a už zo spodu začínaju rašiť znova takže já ich nejako špeciálne nezimujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.