Zavrieť

Porady

zamestnanec vo výkone trestu - povinnost RZD?

ahojte, zamestnanec v roku 2023 nastúpil na výkon trestu. Sme ako firma povinny mu zrobit RZD? alebo aky je postup? ziadost nemam od neho podpisanu. mate s tym niekto skusenost?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Ako mu mozete robit RZD ,ak nepoziadal a ani nemate vedomost o tom, ci mal okrem prijmov u vas aj ine zdanitelne prijmy?
Ak vam do 15.2. nedoruci ziadost o RZD, poslete mu len potvrdenie o zdanitelnej mzde.
cinky16 to potvrdenie mu mám zaslat do ústavu na vykonu trestu? a kto mu tam spravi danove prizannie? iny prijem nemal, pytala som sa jeho manzelky
veronikasad Nie, na poslednú známu adresu. Kto mu urobí DP nie je starosťou zamestnávatela.
ivka70 Potvrdenie zasles na adresu, ktora ti je znama ...maznelka sa moze postarat o to, aby DP mal spravene .... a rovnako mu moze dat podpisat ziadost o RZD a dorucit vam ho, ak DP nechce robit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ste povinní, ak vám do 15.2.2024 doručí písomnú žiadosť o vykonanie RZD ...

    Inak Vašou povinnosťou je poslať mu na poslednú známu adresu Potvrdenie o zdanitelných príjmoch za rok 2023 za Vašu firmu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 oki,dakujem za info, len cisto teoreticky, kto potom za nho podpise danove priznanie?
    veronikasad Nemá povolené návštevy ?
    cinky16 návštevy má povolené, ale rodina tam bola za 5 mesiacov 1x...
    veronikasad čisto teoreticky, DU neskúma pravosť podpisu a príp. preplatok dane pošle na účet uvedený v DP. Teda pokial dôveruje manželke a nebude riešiť neoprávnené vyplatenie preplatku (manželka ich minie bez jeho suhlasu), môže to podpísať manželka za neho.
    veronikasad môžeš mu aj poslať na podpis do väzenia (ak poznáš adresu) so sprievodným listom žiadosť o ročné zúčtovanie dane, do 15.2.2024 by sa mohla podpísaná vrátiť späť. Vtedy mu urobí RZD zamestnávatel.
    ivka70 mozu mu to polat postou a on odosle spat podpisane .... to ale nie je problem zamestnavatela ...
    ivka70 veronika, ja by som ako zamestnavatel za toto zodpovednost nepreberala ....
      zbaliť

    zamestnanec vo výkone trestu - povinnost RZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.