Zavrieť

Porady

Kto z manzelov si ma podat danove priznanie k prijmu z nehnutelnosti

Dobry den,

ja a manzel vlastnime spolu nehnutelnost, ktoru sme kupili este ked sme neboli zobrati. Chceli by sme ju zacat tento rok (mozno od leta) prenajimat a nemame s tym vobec skusenosti. Chcela by som sa preto spytat, ze kto z nas dvoch si ma vybavit na danovom potrebne veci, aby sme ju mohli prenajimat? Staci jeden, alebo obaja, alebo je to jedno? Resp. v akom pripade to bude pre nas vyhodnejsie? Ide totiz o to, ze manzel dlhe roky pracuje, cize ma staly prijem a ja som momentalne na rodicovskej a nemam ziadny prijem. Cize ak budeme buduci rok podavat danove k prijmu z nehnutelnosti za tento rok, je tam nejaky rozdiel, keby to priznaval manzel, alebo ja? Pripadne, ci si to mame dat potom pol na pol. Alebo to zalezi od vysky zisku z tejto nehnutelnosti?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no záleží od všeličoho- môže to byť rôzne (podľa situácie aj príjmu)
    napr tu príklad - jedna téma na Porade (je ich aj viac) https://www.porada.sk/335175-prenajo...ml#post3272826
    no a samozrejme na stránke fin správy máš potrebné info - tu nájdeš aj o povinnosti registrácie, aj o výdavkoch , aj... všetko
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...lnosti-situaci

    Kto z manzelov si ma podat danove priznanie k prijmu z nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.