Zavrieť

Porady

DP za minuly rok - zamestnanie aj Upsvr

V minulom roku som odpracovala 10 mesiacov u jedneho zamestnavatela, zvysne 2 mesiace som bola evidovana na Urade prace.

Od zamestnavatela uz mam potvrdenie o zdanitelnych prijmoch FO, cize si na zaklade toho viem spravit DP sama.

Zaujimalo by ma, ci tam treba zahrnut aj obdobie na Urade prace, kedze som poberala 2 mesiace prispevky zo soc. poist. a ak ano, akym sposobom.

A ak uz mam noveho zamestnavatela, mozem ho poziadat o RZD za minuly rok ked som u neho nepracovala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O RZD môžeš požiadať len zamestnávateľa u ktorého si minulý rok pracovala, alebo si sama podas DP typu A. Dávka v nezamestnanosti. nie je zdaniteľný príjem
    icequeen dakujem, to som chcela vediet, takze prijmy od soc.poist. nezahrnujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    O RZD môžeš požiadať vlaňajšieho zamestnávateľa. Ak nie - spravíš DP - je k tomu návod (poučenie), treba postupovať presne podľa neho. Daňovákov zaujímajú len tvoje zdaniteľné príjmy a nie to, kde si počas roka bola
    icequeen dakujem, skusim sama teda

    DP za minuly rok - zamestnanie aj Upsvr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.