Zavrieť

Porady

Ceska zivnost a dane na svk

Prevadzkujem cesku zivnost uz 6 rokov a vsetky odvody platim tam. Nezijem tam, ale na svk. Nedavno som sa dozvedel, ze mal som podavat danove priznanie aj na svk lebo som obcan SR. Doteraz som o tom ani netusil. Neviem, ci danovy urad ma informaciu o tom, ze som mal platit dan. Je to vobec mozne? Za min rok uz podam danove aj na svk.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 V tomto pripade sa da presne aplikovat: neznalost zakona neospravedlnuje. Danovy urad ta moze vyzvat na podanie danoveho priznania za predchadzajuce roky, tusim 20 rokov.
Pokuta za nepodane DP je 30 az 16000 eur.
Asi by si sa mal poradit s danovym poradcom a tie DP dodatocne podat.
martinke89 Dakujem za informaciu. Len by ma zaujimalo, ako ma moze vyzvat urad na podanie priznania? Ci to len tak vyzyvaju obcanov, resp ako vedia o prijme ludi pracujucich v zahranici. Nemate nejaky kontakt na danoveho poradcu?
Negoce https://www.skdp.sk/webnew/main.nsf/dpsearch?ReadForm
ivka70 Ano, len tak mozu vyzvat kohokolvek, aby podal danove priznanie. V takom pripade je potrebne podat aj nulove DP, ak ziadne prijmy v danom roku neboli. Ale to nie je tvoj pripad, ty si prijmy mal .. v zahranici. Ale ako danovy rezident SR (asi si si nezmenil rezidenturu), si mal na Slovensku podavat DP z celosvetovych prijmov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ceska zivnost a dane na svk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.