Zavrieť

Porady

Som výsluhový dôchodca a pracoval som vo firme viac ako 730 dní.

V niektorých článkoch som sa dočítal, že po splnení podmienok, teda odpracovať 730 dní v priebehu 4 rokov a platení odvodov ma výsluhový dôchodca nárok na podporu v nezamestnanosti, v iných článkoch, že nemá nárok, tak teda neviem na com som, či mám ísť na úrad práce alebo nie. Chcel by som si to vyjasniť s odborníkmi.
3 komentárov     zbaliť
Negoce pozri si , či si mal zo mzdy zrážené poistenie v nezamestnnaosti ako zamestnanec,....
Palox Samozrejme, že mi strhavali 1 percento, ved práve preto ak n nárok prečo mám platiť, ale u nás je všetko možné
veronikasad kolko máš rokov ? Poberáš len výsluhový dôchodok, alebo aj riadny starobný dôchodok po dovršení dôchodkového veku zo SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Ak už ste dosiahli dôchodkový vek a poberáte predčasný alebo štandardný starobný dôchodok, nárok na dávku v nezamestnanosti už nevzniká. Rovnako je to aj u invalidného dôchodcu. Výnimku tvorí výsluhový dôchodca, ktorý môže poberať dávku v nezamestnanosti a aj výsluhový dôchodok. Uvidíme, či možnosť súbehu s podporou v nezamestnanosti bude aj v roku 2025. Informácia o tom, že by sa to malo meniť momentálne nie je.
    https://www.podporavnezamestnanosti.sk/narok.php
    veronikasad Trošku poopravim autora článku. Nárok na dávku v nezamestnanosti nemá poberateľ inv.dochodku nad 70%, poberatelia ID 41-70%, ak splnia ostatne podmienky, môžu dávku v nezam.poberat v súbehu s ID.

    Som výsluhový dôchodca a pracoval som vo firme viac ako 730 dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.