Zavrieť

Porady

Nzisková organizácia

Ahojte poraďáci,
vie mi niekto z vás tak "v kocke" zhrnúť odlišnosti účtovania neziskovky oproti s.r.o.? Mám možnosť účtovať neziskovku od januára a potrebujem to ale dobre premyslieť. Preto prosím o rady skúsených. (s.r.o. účtujem)
Za všetky odpovede ďakujem.
Naposledy upravil daska64 : 15.10.06 at 07:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja som niekedy z účtovania Obč.združenia doslova takáto .
    Ale vážne , dá sa,len sú tam niektoré špecifiká,ale Ty to zvládneš.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja tiež účtujem aj aj. Rozdiely sú v účtovnej osnove a v posudzovaní zdaňovanej a nezdaňovanej činnosti. Sú to ale myslím odlišnosti ktoré sa dajú zvládnuť pokiaľ účtuješ klasické s.r.o.čky :-)
    Plánujem zorganizovať školenie v Bratislave a Banskej Bystrici s lektorkou 1.Neziskového centra a určite to zavesím aj sem na Poradu.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Myslela som Viktoria,keď organizuješ školenie k problému neziskoviek ,že občas do tých tém nakukneš .

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    A aké sú špecifiká pri účtovaní neziskovky - základnej školy? Je to veľmi zložité, alebo sa mám do toho pustiť?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ospravedlnujem sa za momentalne vypadky v nakukovani ale mam depehackove obdobie ako urcite vsetci :-( Poobede pokukam v setky temy a odpoviem vsetkym na vsetko co sa ma pytali. Este raz sa ospravedlnujem. A medzi nami - to skolenie vyplynulo z toho ze aj ja potrebujem doplnit kopu veci .-)

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Takže vklady zakladateľov do základného imania účtujem v prospech účtu 901-základné imanie.
    358/901 ale to je veľmi špecifikované podľa toho aký typ neziskovky to je, nakoľko môže dostávať vklady v podobe dotácií na nákup majetku a to je potom iná predkontácia alebo príspevky z rozpočtu a podobne ...........

    Nzisková organizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.