Zavrieť

Porady

Daňový bonus a striedavá starostlivosť o deti.

Dobrý deň prajem..
Som rozvedená, mám dve deti 12,16 ročné, ktoré sú súdom zverené do striedavej osobnej starostlivosti.
Za rok 2022 som pri podaní daňového priznania uplatňovala daňový bonus na obidve deti na celý rok, nakoľko bývalý manžel hovoril, že on nemá dostatočný príjem. Ale pri podaní daňového priznania asi na náš hovor zabudol, alebo chcel zabudnúť daňový bonus uplatnil. Teraz mi došiel list z Finančného riaditeľstva Slovenskej republiky, aby som podala ja alebo kto daňový bonus uplatnil neoprávnene, daňové priznanie za rok rok 2022 a zaplatila vzniknutý rozdiel na dani z príjmov. Ako mám to riešiť, keď býv. manžel na moje telefáty nereaguje. Podľa informácie Finančnej správy daňový bonus sa uplatňuje v poradí matka, otec a iná oprávnená osoba.
Môžem podať odvolanie proti tomu oznámeniu ak v liste nie je uvedené.
Ďakujem pekne, ak mi poradíte.
Negoce napíš na FS SR, že ty ako matka detí máš prednostný nárok na DB. Pre teba je to vybavené.....otec vždy vracia DB, každoročne robíme DDP (iba pre otcov)
Agacs Ďakujem pekne. Skúsím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Podľa mňa napíš FS, že nedošlo k dohode medzi vami. Mali by ho vymáhať od neho. si prvá v poradí. (už ako to medzi sebou poriešite ....??)

    https://podpora.financnasprava.sk/60...i-rodi%C4%8Dov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Agacs Ďakujem pekne ,že ste ma potvrdili, len neviem, ako mu to dať, aby to pochopil aj on.
    Negoce s ním nemusíš komunikovať, máš zákonný nárok si prvá uplatniť DB, preto túto skutočnosť písomne oznám DU......a máš vybavené , DU bude kontaktovať ex, a on to zaplatí,
    Agacs Ďakujem pekne už som napísala
      zbaliť

    Daňový bonus a striedavá starostlivosť o deti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.