Zavrieť

Porady

Prílohy k DP A za rok 2023

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s prílohami k DP FO A za 2023. Január až august som bola evidovaná na úrade práce a pobrala som aj podporu v nezamestnanosti, od septembra pracujem. Za obdobie 01-08 prikladám nejaké potvrdenie z úradu práce, či sociálnej poisťovne?
V práci si uplatňujem 09/2023 daňový bonus na deti. K DP prikladám aj rodné listy?
Ďakujem za odpoveď.
14 komentárov     zbaliť
veronikasad Ideš si sama podávať daňové priznanie, alebo ti bude zamestnávateľ robiť ročne zúčtovanie dane?
ninka24 Áno, sama si idem podať DP. Potvrdenie o príjmoch zo zamestnania už mám, len som nevedela, či sa uvádza aj výška podpory v nezamestnanosti.
veronikasad dávka v nezam. nie je zdanitelný príjem, neuvádzaš v DP.
K DP prikladáš okrem potvrdenia o zdan.príjmoch rodné listy detí, ak si ich už v min.rokoch k DP neprikladala.
ninka24 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Nie rodné listy som ešte neprikladala.
veronikasad Kto si uplatňoval nárok na DB za 1-8/2023?
ninka24 DB si za 01-08 uplatní muž v daňovom priznaní - je živnostník.
veronikasad Ak nemá dostatočný príjem, môže si douplatnit aj tvoj príjem zo zamestnania. DP treba správne vyplniť. Ty si poberala plný DB za 09-12/23?
ninka24 Na dve deti som poberala 275€ .
veronikasad Mesačne? Vek detí?
ninka24 Áno mesačne. Vek je 6 a 4 roky.
veronikasad Ak ti nevyjde doplatenie DB z tvojho príjmu, počkaj kým si spracuje DP manžel a uved vo svojom DP aj jeho základ dane. Rovnako on potom uvedie tvoj. Nárok na DB je 280€ mesačne x počet mesiacov uplatnenia, Max.27% základu dane
ninka24 Ďakujem, dúfam že vyjde maximálny.
veronikasad Ak si mala stabilný príjem bez odstupného, možno nevyjde...
ninka24 Ďakujem ešte raz za informácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ninka24 Ďakujem

    Prílohy k DP A za rok 2023

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.