Zavrieť

Porady

ukolova mzda a dovolenka

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať ako má ekonóm vypočítať mzdu ak je zamestnanec platený podľa úkolu.v zmluve má základný plat garantovaný vo výške minimálnej mzdy a keď prekročí určitý objem práce tak je platený od množstva vykonanej práce,ktorej hodnota je už vyššia ako minimálna mzda...otázka znie ako sa mu má vypočítať výplata keď dosiahne v mesiaci s 20timi prác.dnami výkon v hodnote napr 1000€ ktorý spraví dajme tomu za 10 prác.dni a na ďalších 10 dni mu prípadne čerpanie dovolenky...dá sa pri výpočte oprieť o nejaké paragrafy?
13 komentárov     zbaliť
veronikasad Pýtaš sa na výpočet náhrady mzdy za dovolenku?
MilaN1991 Chcem vedieť ako to má v súčte vyzerať.krati sa výkon o dni dovolenky a pripočíta a sa samotná dovolenka alebo sa berie celý výkon a plus dovolenka...
MilaN1991 Lebo doteraz sa to spocitavalo. čiže celý výkon plus dovolenka a najnovšie sa vraj má výkon krátiť o počet dní dovolenky a až potom pripočítať dovolenka čo je podľa mňa nespravodlivé keďže výkon som urobil za tých 10 dni a nie za 20...
veronikasad Kráti sa minimálna mzda, ukolova mzda by sa krátiť nemala
750/20*10 + ukolova mzda + náhrada mzdy za dovolenku (80 hod*priemerný hodinový zárobok za predch..stvrtrok)
MilaN1991 Ide o to že ak dosiahnem výkon ktorý presahuje minimálnu mzdu tak tam už minimálna mzda nijako nefiguruje.proste mám hrubú mzdu 1000€ a čerpám aj dovolenku...vtedy sa niečo kráti?zamestnávateľovi nahlásil výšku výkonu čo sa berie vlastne ako môj hrubý príjem na dany mesiac...
MilaN1991 Môže sa proste krátiť vykonova mzda z dôvodu čerpania dovolenky alebo pnky či lv alebo ocr...výkon som vyrobil počas prítomnosti v práci...
veronikasad Tak som to vaše odmeňovanie asi zle pochopila. Ak budeš mať za 10 dní čistý ukol, nemajú ti čo krátiť, vyplatia ti ukol + náhradu mzdy za dovolenku.
Minimálna mzda zrejme funguje pre tých, ktorí ukol neplnia...
MilaN1991 Cítim iróniu v hlase?
V zmluve mám zadefinované toto...ak nedosiahneme výkon X tak mám minimálnu ak dosiahnem X+1 tak mám výkon...takto sme to mali platené 25 rokov.myslim tu dovolenku k výkonu...nič sa nekratilo...teraz prišli že to je vraj zle počítane...
Ak som nedosiahol výkon a bola aj dovolenka v daný mesiac,tak áno...kratila sa minimálna mzda...ak som však vyrobil výkon tak šiel celý,nič sa nekratilo...ani pri prípadnej PN alebo ocr...
Minimálna mi vyšla možno 10x za 25 rokov...
veronikasad prepáč, akú ironiu? Normálne som ti odpovedala. Je v mojej poslednej odpovedi niečo iné ako cituješ zo zmluvy ?
MilaN1991 Ok.asi som už unavený z vysvetľovania...ospravedlňujem sa.
Čiže podľa teba by mi nemal krátiť nič,keďže v zmluve nemám definovanú fixnú a výkonovu zložku? Ak mi chce krátiť,tak najprv mi musí zmeniť zmluvu .?
veronikasad Po doplnení tvojich informácii - tvoj ukol je vyšší ako minimálna mzda, nič ti krátiť nebude. Zaplatí ti ukol + náhradu mzdy vo výške priemerného hodinového zárobku za IV. štvrťrok 2023 (ak sa pýtaš na obdobie čerpania dovolenky 01-03/2024)
MilaN1991 Zial, stalo sa.uz mi pokratil v januari.a ani sa neunuval spomenut,ze sa nieco zmenilo.az na moju otazku z neho vyliezlo ze vraj to tak ma byt a ze to ma od viacerych ekonomov okrem svojho vlastneho...a ze sme to tak mali mat od zaciatku...hoci som pracoval aj v inej firme a tam sa to pocitalo presne tak ako v tejto doteraz.vykon plus dovolenka alebo nieco ine...pn ocr
prosim ta, kde sa v ZP definuje praca na ukol(vykon) a mzda za ukol...?
MilaN1991 Už sa asi nič viac nedozviem...
Tak ďakujem za prezentované informacie...
Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ukolova mzda a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.