Zavrieť

Porady

Oberon Zálohová faktúra

Dobrý deň ...vie mi prosím niekto poradiť ako sa v Oberone vystavuje zálohová faktúra? Ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
kn-alka v type faktúry si nalistuješ zálohová faktúra
Silvia2311 To som našla ale neviem akým spôsobom funguje zálohová faktúra v Oberone...podľa pomocníka som to pochopila tak že iba uvediem do textu Záloha,ale ja by som potrebovala dať na zálohovú faktúru dve položky - kávovar a mlynček. A potrebujem spraviť zálohovú faktúru na 50 % sumy a v inom programe som bola zvyknutá že som zadala cenu BDPH a mala som políčko s textom záloha a tam som zadala,že 50%...ale v Oberone som takú možnosť nenašla
kn-alka tak teraz chceš vystaviť zálohovú faktúru, alebo vyúčtovaciu? položiek si predsa vypíšeš koľko len chceš
Silvia2311 Teraz zálohovú...tak som to teda zle pochopila z toho pomocníka...tak dobre zadám si položky a mám ich dať so sumou BDPH,len potrebujem z tej sumy bez DPH aby zákazník zaplatil zatiaľ len 50%...viem si to tam niekde zadať,že len 50%tná záloha alebo hneď zadám sumu v hodnote 50% z ceny BDPH?
kn-alka zálohovka sa predsa nevypisuje na celú sumu a nepíšeš do nej, že zaplaťte len polovicu.

ak to tak veľmi chceš, tak do kusov zadaj 0,5 a budeš mať polovicu

alebo proste v texte napíš.... zasielame Vám zálohu na 50% z ceny .....

so skladom v Oberone nepracujem
Silvia2311 Ja v Oberone len začínam,tak som si to len chcela ozrejmiť...predtým som robila v programe SAP a tam sme zadávali celkovú sumu bez DPH aby zákazník vedel koľko daná položka stojí a z tej sumy sa potom zadávalo koľko percent má zaplatiť ako zálohu...tak dobre v Oberone je to teda jednoduchšie...ďakujem za tvoj čas a za rady,veľmi si mi pomohla ???? prajem pekný deň ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vango je offline (nepripojený) vango

    vango
    Keď robíte a máte otvorenú zálohu, či faktúru, po pravej strane hore máte tlačidlo MOŽNOSTI, kde si môžete vybrať zľavu na položku či zľavu na celý doklad...

    Oberon Zálohová faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.