Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa - prihlásenie zamestnanca

Dobrý deň,

máme dohodára na DOBPŠ zamestnaného už rok. Ku dnešnému dňu som mu zasielala odhlášku, ktorá však stále nebola spracovaná (ani mesačný výkaz, tiež mi píše, že je len odoslaný na spracovanie), pričom boli obidva dokumenty odosielané včera.
Potrebujem tohto dohodára prihlásiť nanovo od zajtrajšieho dňa, nakoľko ma od zajtra novú dohodu, avsak pokiaľ nemám spracovanú odhlasku, neakceptuje mi prihlášku. Dávala som tomu šancu do dnešného večera, avšak neviem čo mám teraz robiť. Volala som na SP a pani mi stále tvrdila, že môžem zaslať obidve súčasne. ????
Môžem zaslať “predprihlášku” mailom a následne v priebehu troch dni poslať cez esluzby RLFO? Akceptujú túto možnosť prihlásenia aj ked nejde o výpadok služieb SP?
Chceli by sme sa vyhnúť prípadnej “práci na cierno”.
Vopred Vám ďakujem za odpoved.
10 komentárov     zbaliť
Negoce https://www.socpoist.sk/kto-som/zame...nosti-esluzieb

prihlás ho dnes, zajtra skontroluješ spracovanú odhlášku, odporúčam tiet zmeny robiť v dostatočnom predstihu
Frederickaa Nikdy som nemala takýto problém, vždy mi všetko bez problémov spracovali pomerne rýchlo. Budem si však dávať radšej väčšiu časovú rezervu.
Takže bude v poriadku ak pošlem prihlášku aspon mailom?
Negoce máš link na SP, musí byť v poriadku prihlásenie aj iným spôsobom....., odlož si podklady.....
Frederickaa Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Krásny večer prajem.
pavol54 nebude problém s ičpv?
Negoce Pavol s OOP
veronikasad bude študent zajtra alebo cez víkend pracovať ?
Frederickaa Áno, zajtra by mal prísť poobede do prace.
Negoce možno stihneš ráno zavolať do SP, posúriť pracovníčku , pred nástupom do práce zašleš RL FO
veronikasad Stačí, keď ho prihlasis ráno. Tiež som sa s tým netrápila na konci roka, nakoniec som to vzdala a prihlasovala spätne... Snáď nebude pokuta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Sociálna poisťovňa - prihlásenie zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.